Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Pentagoni paralajmëron shterimin e fondeve për mbështetjen e Ukrainës: Kongresi të veprojë

SHBA mund të mos e suportojë më Ukrainën njësoj financiarisht apo ushtarakisht. “Alarmi” është ngritur nga Pentagoni këtë të martë, ku theksohet se...

Dramë me ndërtimin e një objekti në Çair/ Punimet njëherë u ndërprenë sepse s’kishte leje, tani kanë vazhduar sërish

Kanë vazhduar punimet e një objekti të ri në Çairi, investitori i të cilit ende nuk dihet se kush është. Nga komuna e Çairit...

Kurti: Sulmi i 24 shtatorit dëshmon për planet e Serbisë për aneksimin e veriut të Kosovës

“Ndërsa unë kam qenë në tavolinën e dialogut në Bruksel dhe në samite të Procesit të Berlinit për të arritur marrëveshje për të ardhmen,...

Reagojnë këshilltarët e BDI-së në Tetovë: “Kasami krenohet me projektet tona”

Pas publikimit të njoftimeve nga Kryetari i komunës së Tetovës se janë kryer disa punime në fshatra, kanë reaguar këshilltarët e Bashkimit Demokratik për Integrim. Këta të fundit kanë thënë se e përshëndesin punën që Kryetari i Komunës e bën në drejtim të përfundimit të projekteve që mbajnë vulën e Bashkimit Demokratik për Integrim.

“I bëjmë thirrje Kryetarit, që në mungesë të kuadrove, ne mund t’i ofrojmë edhe ndihmë shtesë për përpilimin e projekteve të cilat i ka premtuar, por nuk po i realizon dot, kanë shkruar tutje në reagimin e tyre këshilltarët e BDI-së. Ata gjithashtu shtuan se për të njejtat projekte mund të sigurojnë fakte se të gjitha këto projekte me të cilat Kryetari i Tetovës Bilall Kasami, mburret para qytetarëve, të cilat janë projektuar, menaxhuar, miratuar në Këshill Komunal dhe janë buxhetuar nga udhëheqësia e Bashkimit Demokratik për Integrim.
Reagimi i plotë i tyre:

Të dashur bashkëqytetarë,
Ne e përshëndesim punën që Kryetari i Komunës e bën në drejtim të përfundimit të projekteve që mbajnë vulën e Bashkimit Demokratik për Integrim dhe në të njejtën kohë e inkurajojmë që viteve në vazhdim të gjejë ekipë profesionale për të krijuar të paktën një projekt të vetëm.

I bëjmë thirrje Kryetarit, që në mungesë të kuadrove, ne mund t’i ofrojmë edhe ndihmë shtesë për përpilimin e projekteve të cilat i ka premtuar, por nuk po i realizon dot.
Ne mund të ju sigurojmë fakte se të gjitha këto projekte me të cilat Kryetari mburret para opinionit, janë projektuar, menaxhuar, miratuar në Këshill Komunal dhe janë buxhetuar nga udhëheqësia e Bashkimit Demokratik për Integrim!

Me respekt
Këshilltarët e Bashkimit Demokratik për Integrim.

Latest Posts

Pentagoni paralajmëron shterimin e fondeve për mbështetjen e Ukrainës: Kongresi të veprojë

SHBA mund të mos e suportojë më Ukrainën njësoj financiarisht apo ushtarakisht. “Alarmi” është ngritur nga Pentagoni këtë të martë, ku theksohet se...

Dramë me ndërtimin e një objekti në Çair/ Punimet njëherë u ndërprenë sepse s’kishte leje, tani kanë vazhduar sërish

Kanë vazhduar punimet e një objekti të ri në Çairi, investitori i të cilit ende nuk dihet se kush është. Nga komuna e Çairit...

Kurti: Sulmi i 24 shtatorit dëshmon për planet e Serbisë për aneksimin e veriut të Kosovës

“Ndërsa unë kam qenë në tavolinën e dialogut në Bruksel dhe në samite të Procesit të Berlinit për të arritur marrëveshje për të ardhmen,...

Mos i humbisni

Tensionet në veri/ Hasani: Serbia i “fryu zjarrit” të konfliktit, palët t’i rikthehen dialogut

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani ka rikonfirmuar pozicionimin e Shqipërisë krah Kosovës, lidhur me tensionet e regjistruar së fundmi...

Ikën edhe një gazetare nga ALSAT!

Pas tre gazetarëve që u larguan ditë më parë nga Tv ALSAT, është larguar një gazetare tjetër. Evi Shkopi është gazetarja e katërt që...

Ademi: Opozita shqiptare e udhëhequr nga VMRO bllokoi ligjin për lojërat e fatit

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arber Ademi përmes një press-konferenca hodhi poshte të gjitha pretendimet e opozitës shqiptare mbi ligjin për lojrat e...

Përçahet rëndë Alternativa në Tetovë/ Deputeti Hysni Ismaili: Nuk e njoh degën e zgjedhur mbrëmë, kemi degën dhe organet tjera

Deputeti i Alternativës, Hysni Ismaili është kontaktuar për të marë qëndrimin e tij për mos pjesëmarrje në kuvendin e djeshëm ku u zgjodh kryesia...