Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Studio e bukurisë “Joliebeauty” në Zvicër gati të mirëpres këngëtaret e estrardes

Liriane Kadrija-Mani, është mes femrave shqiptare të suksesshëm dhe të dëshmuara në botën e bukurisë dhe të estetikës. Njihet për profesionalizmin dhe kreativitetin unik...

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Rrëfimi i qytetarit si i mbeti kamioni në barrikadë nga persona që ishin të maskuar dhe flisnin në gjuhën serbe


Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barrikadë nga persona që ishin të maskuar dhe flisnin në gjuhën serbe.

Një qytetar kamioni i të cilit mbeti prapa barrikadave të vendosura pasditen e së shtunës , thotë se persona të maskuar i kërkuan të dilte nga vetura.

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke i folur në gjuhën serbe, i kishte kërkuar të dilte nga kamioni.

Ai ka treguar për RTV Dukagjinin ekipi i të cilit po raporton nga terreni, se i maskuari i kishte thënë se askush do cenonte veturën apo personin, por do ishte më së miri të merrte çelësat dhe të dilte.

“Kam qenë në kampin amerikan, në kampin e KFOR-it afër Leposaviqit. Kam dërguar material dhe kam qenë duke u kthyer. Më zuri barrikada për pak e nuk më lanë të dalë. Edhe na tha për momentin merri çelësat thirre përgjegjësin tënd. Ishin me maska, folshin me radiolidhje”, ka treguar qytetari gjersa ka theksuar se personat flisnin në gjuhën serbe.

Ai thotë se kamioni i parë pas barrikadave është i tiji.

“Unë s’desha me dal por ai dy herë më luti, të lutem më tha mbylle mjetin se s’ka me ta prek kurrkush, as ty as të prek askush por, po të më dëgjosh mua, më mirë del, dil në këmbë se unë të marrë përsipër e s’të prek askush, edhe unë e dëgjova”, ka treguar qytetari.

Rrugët janë bllokuar në Rudarë, komuna e Zveçanit, si dhe në Leposaviq.

Ndërkaq, edhe alarmi i sigurisë është ndezur në veri të Mitrovicës.

Latest Posts

Studio e bukurisë “Joliebeauty” në Zvicër gati të mirëpres këngëtaret e estrardes

Liriane Kadrija-Mani, është mes femrave shqiptare të suksesshëm dhe të dëshmuara në botën e bukurisë dhe të estetikës. Njihet për profesionalizmin dhe kreativitetin unik...

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Mos i humbisni

Zelenskiy në Uashington, kërkon më shumë ndihmë për Ukrainën

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy mbërriti në Kapitol të enjten mes pikëpyetjesh të ngritura nga republikanët nëse Kongresi duhet të miratojë një raund të ri...

IDEA: Komuna e Haraçinës më e sukseshmja tek komunat shqiptare

Në Analizën e Institutit për Demokraci dhe Analiza Ekonomike për 13 komuna të monitoruara, krerët e Strugës, Çairit dhe Bogovinës nuk e kanë realizuar...

Vuçiç mban fjalën në OKB: Shpallja e Kosovës shtet i pavarur copëzoi Serbinë, nuk kemi shkelur kurrë mbi territorin e saj

Ne sesionin e 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka zgjedhur të flasë për Kosovën, edhe pse...