Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

“Luli” dhe “Problematiku” imitojnë Mesin dhe Ronaldon duke humbur kohë në shah!

Edhe pse i mbytur me borxhe dhe pa rroga të shlyera e obligime tjera ndaj punonjësve, Drejtori i Ndërmarrjes Publike Komunale, Tetova – Tetovë, Nuredin Fetahu, i njohur me nofkën “Luli”, ka gjetur kohë të “relaksohet” duke zhvilluar një lojë shahu me “problematikun” e Zhelinës, Blerim Sejdiu, raporton indeks.mk

“Problematiku” sepse, njëjtë sikurse Fetahu, edhe Sejdiu në dorën e tij ka një komunë të mbushur përplot probleme të pazgjidhura.

Nga kjo, del konkluzioni se zyrtarët e Lëvizjes Besa nuk “brengosen” për problemet e qytetarëve dhe se më me rëndësi për ta është “relaksi” se sa problemet e qytetarëve.

Fotografia e realizuar mes Fetahut dhe Sejdiut i ngjason dhe është një kopje e fotografisë së realizuar mes Messit dhe Ronaldos pak javë më pare si reklamë Botërorit në Futboll.

Kjo është edhe një tregues se zyrtarët e kësaj partie nëpërmes “kopjimeve” tentojnë të bien në sy dhe tentojnë që nëpërmes kësaj të marrin nofkat “Messi i Zhelinës” dhe “Ronaldo i Tetovës”, e andej kanë një mal problemesh të pazgjudhura/indeks.mk/

Latest Posts

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Mos i humbisni

Ministri Shaqiri mirëpriti në takim Klubin për lexim të librave Naim Frashëri nga SHFK “Naim Frashëri” në Studeniçan

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka mirëpritur sot në takim nxënësit e Klubit për leximin e librave “Naim Frashëri” që funksionin nën...

Balla përshëndet operacionin e Policisë ku u godit një rast i tregëtimit i ushqimeve të skaduara, brenda një shkolle në Konispol

Ministri i Brendshëm Taulant Balla përshëndeti operacionin e sotëm në jug të vendit, ku u godit një rast i tregëtimit të produkteve ushqimore...

Tërmeti që tronditi sërish Napolin; raportohen disa dëme materiale në zonën e epiqëndrës

Një tërmet i ri me magnitudë 4.0 u regjistrua mmesnaten mes te henes dhe te martes ne Itali, me epiqendër të vendosur në...

Aksion “blic” në Vlorë/ Kontrolle në lokale dhe rrugë, shoqërohen të paktën 10 persona

Policia e Vlorës e mbështetur dhe nga forcat RENEA janë duke zhvilluar një aksion në lagjen “Pavarësia”, të qytetit të Vlorës. Mësohet se...