Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Biden: Jam i shqetësuar për të ardhmen e ndihmës për Ukrainën

Çrregullimi brenda radhëve të republikanëve në Capitol Hill po i shkakton Presidentit Joe Biden shqetësim ndërsa ai punon për të siguruar fonde të...

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

Protestë para ambasadës serbe/ Aktivistë dhe qytetarë në mbështetje të Kosovës

Subscribe

Dhjetëra aktivistë dhe qytetarë protestuan para ambasadës serbe në Tiranë, në mbështetje të Kosovës pas tensioneve në veri.

 

Me flamuj dhe simbole kombëtare në duar, qytetarët kërkuan që Beogradi të heqë dorë nga përpjekjet për të dërguar trupat ushtarake në veri të Kosovës.

 

Ata bënë thirrje gjithashtu që t’i jepet fund provokimeve ndaj shqiptarëve.

 

“Jemi komb i vjetër në europë nuk jemi komb i ardhur. Lufta ju ka kushtuar shtrenjtë edhe ju të pa besë, të pa udhë. Lufta do tu kushtojë edhe më shumë po e vazhduat”.

 

“Në Kosovën e veriut po fryn era luftë. Qëndrimi i qeverise serbe dhe i presidentit Vucic ështe nje qëndrim agresor.”

 

“Në Serbi vdes vetëm po të kesh një tabu Adem Jasharin, Gjergj Kastriotin, Isa Buletinin”

 

Më pas protestuesit u zhvendosën përpara Kryeministrisë ku kërkuan që Shqipëria të tërhiqet nga Ballkani i Hapur me argumentin se i shërben Serbisë.

 

LURIAN MEMA

 

NËNKRYETARI I PARTISË LËVIZJA E LEGALITETIT 

 

“Kryeministri jonë kërkon që ta ktheje shqipërinë në një han me porta pafund nëpërmjet një Ballkani të Hapur, i cili është i vështirë për të ndodhur nëse nuk ka një njohje të shtetit të Kosovës nga ana e Serbisë. Me nismat që ka marrë ka treguar që nuk është përkrahës sic duhet i Kosovës”.

 

Pjesëmarrësit paralajmëruan protesta të tjera në ditët në vijim.

Latest Posts

Biden: Jam i shqetësuar për të ardhmen e ndihmës për Ukrainën

Çrregullimi brenda radhëve të republikanëve në Capitol Hill po i shkakton Presidentit Joe Biden shqetësim ndërsa ai punon për të siguruar fonde të...

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

Mos i humbisni

Njihuni me Bedri Ramadanin, kardiokirurgun shqiptar në Gjermani që ka shpëtuar 6000 jetë dhe ka bërë 300 transplante të zemrës

I lindur më 5 qershor të vitit 1970, Bedri Ramadani shkollën fillore e ka kryer në Vaksincë - Llojan, derisa gjinmnazin gjatë viteve 1985-1989...

Ministri Shaqiri mirëpriti në takim Klubin për lexim të librave Naim Frashëri nga SHFK “Naim Frashëri” në Studeniçan

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka mirëpritur sot në takim nxënësit e Klubit për leximin e librave “Naim Frashëri” që funksionin nën...

Balla përshëndet operacionin e Policisë ku u godit një rast i tregëtimit i ushqimeve të skaduara, brenda një shkolle në Konispol

Ministri i Brendshëm Taulant Balla përshëndeti operacionin e sotëm në jug të vendit, ku u godit një rast i tregëtimit të produkteve ushqimore...

Tërmeti që tronditi sërish Napolin; raportohen disa dëme materiale në zonën e epiqëndrës

Një tërmet i ri me magnitudë 4.0 u regjistrua mmesnaten mes te henes dhe te martes ne Itali, me epiqendër të vendosur në...