Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Biden: Jam i shqetësuar për të ardhmen e ndihmës për Ukrainën

Çrregullimi brenda radhëve të republikanëve në Capitol Hill po i shkakton Presidentit Joe Biden shqetësim ndërsa ai punon për të siguruar fonde të...

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

“A je idiot apo bën vetë”/ Rama i përgjigjet Agron Shehajn: Më sill provat për inceneratorët

Kryeministri Edi Rama i është kundërpërgjigjur akuzave të deputetit Agron Shehaj, i cili tha në Kuvend se kreu i qeverisë fshihet pas kompanive të inceneratorëve.

 

Duke lëshuar edhe ofendime ndaj tij, Rama i kërkoi deputetit të sillte provat.

 

Zoti Shehaj unë jam gjithmonë në dilemë kur iu dëgjoj juve, a jeni idiot, apo bëni vetë. Pasi ju thatë se unë fshihem pas një offshore në Hollandë. Dhe unë iu thashë a ka mundësi, të vini këtu e të sillni provën për këto që thoni, pasi kjo është shumë e rëndë. Pasi unë të fshihem pas një offshore në Hollandë, do të thotë se ju duhet të dispononi një provë.

 

Unë iu ftova që ju të jepni provën, dhe në gjithë atë që thatë, unë nxora përsëri dilemën time, ju jeni idiot apo bëni vetë. Sepse t’i thuash tjetrin që është në krye të qeverisë, që je i fshehur pas një kompanie offshore në Hollandë, dhe pastaj të vish këtu e të bësh një skeç. Këto janë akuza ekstreme, dhe akuzat ekstreme bëhen vetëm në bazë të provave.

Latest Posts

Biden: Jam i shqetësuar për të ardhmen e ndihmës për Ukrainën

Çrregullimi brenda radhëve të republikanëve në Capitol Hill po i shkakton Presidentit Joe Biden shqetësim ndërsa ai punon për të siguruar fonde të...

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

Mos i humbisni

Njihuni me Bedri Ramadanin, kardiokirurgun shqiptar në Gjermani që ka shpëtuar 6000 jetë dhe ka bërë 300 transplante të zemrës

I lindur më 5 qershor të vitit 1970, Bedri Ramadani shkollën fillore e ka kryer në Vaksincë - Llojan, derisa gjinmnazin gjatë viteve 1985-1989...

Ministri Shaqiri mirëpriti në takim Klubin për lexim të librave Naim Frashëri nga SHFK “Naim Frashëri” në Studeniçan

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka mirëpritur sot në takim nxënësit e Klubit për leximin e librave “Naim Frashëri” që funksionin nën...

Balla përshëndet operacionin e Policisë ku u godit një rast i tregëtimit i ushqimeve të skaduara, brenda një shkolle në Konispol

Ministri i Brendshëm Taulant Balla përshëndeti operacionin e sotëm në jug të vendit, ku u godit një rast i tregëtimit të produkteve ushqimore...

Tërmeti që tronditi sërish Napolin; raportohen disa dëme materiale në zonën e epiqëndrës

Një tërmet i ri me magnitudë 4.0 u regjistrua mmesnaten mes te henes dhe te martes ne Itali, me epiqendër të vendosur në...