Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Grubi: Mbi 2.000 vende pune në Kërçovë, Tetovë, Strugë, Gostivar, Manastir… APLIKONI!

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar në faqen e tij zyrtare në Facebook se Panairi i punës nga Bechtel & Enka po vijon...

Papa Françesku: Emigrantët nuk e pushtojnë Evropën

Papa Françesku ka thënë të shtunën se qeveritë perëndimore duhet të kujdesen më shumë për migrantët që e kalojnë Mesdheun, sepse “ata që e...

Bozhanaj “çmendet” në gjykatë/ Autori i plagosjes së efektivit të policisë: Jam amerikan!

“Jam amerikan dhe jo shqiptar”. Këto kanë qënë fjalët e pakta që Klered Bozhanaj i ka thënë përpara gjykatës këtë të shtunë, ndërkohë...

Britania e Madhe: Rezervat e pakta të municioneve faktor kyç kufizues për Rusinë

Sipas shërbimit sekret britanik, mungesa e municioneve dhe raketave “me shumë gjasa mbetet faktori kyç kufizues në operacionet sulmuese ruse” në Ukrainë.

 

 

Në një përditësim të raporteve nga Ministria e Mbrojtjes, Kremlini “ka të ngjarë të kufizojë sulmet e tij me raketa me rreze të gjatë kundër infrastrukturës ukrainase në rreth një herë në javë për shkak të disponueshmërisë së kufizuar të raketave”.

 

 

”Stoku i municioneve artilerike të forcave ruse mund të mos jetë mjaft i madh për të mundësuar operacione sulmuese në shkallë të gjerë”, sipas përditësimit të publikuar sot në mëngjes.

 

 

Që nga fillimi i luftës ruse kundër Ukrainës në fund të shkurtit, Ministria britanike e Mbrojtjes ka publikuar çdo ditë informacion mbi rrjedhën e luftës, duke cituar shërbimet sekrete.

 

 

Moska akuzon Londrën për një fushatë dezinformimi të qëllimshëm.

 

 

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky paralajmëroi të premten në mbrëmje për sulme të tjera të mundshme ruse në javët e ardhshme.

 

 

Kremlini kishte thënë më parë se nuk kishte plane për një armëpushim gjatë periudhës së festave.

 

 

“Me afrimin e sezonit të festave, terroristët rusë mund të aktivizohen përsëri”, tha Zelensky duke u kërkuar ukrainasve që të jenë veçanërisht vigjilentë në ditët në vijim.

Latest Posts

Grubi: Mbi 2.000 vende pune në Kërçovë, Tetovë, Strugë, Gostivar, Manastir… APLIKONI!

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar në faqen e tij zyrtare në Facebook se Panairi i punës nga Bechtel & Enka po vijon...

Papa Françesku: Emigrantët nuk e pushtojnë Evropën

Papa Françesku ka thënë të shtunën se qeveritë perëndimore duhet të kujdesen më shumë për migrantët që e kalojnë Mesdheun, sepse “ata që e...

Bozhanaj “çmendet” në gjykatë/ Autori i plagosjes së efektivit të policisë: Jam amerikan!

“Jam amerikan dhe jo shqiptar”. Këto kanë qënë fjalët e pakta që Klered Bozhanaj i ka thënë përpara gjykatës këtë të shtunë, ndërkohë...

Mos i humbisni

Britania përgatit aktakuzë për 5 të dyshuar për spiunim për Rusinë

Prokuroria në Britaninë e Madhe do të ngrejë aktakuzë ndaj pesë personave të cilët dyshohet se kanë spiunuar për Rusinë, njoftoi BBC të enjten.   Orlin...

Vrasja e 33-vjeçarit në Shkodër/ U qëllua pranë automjetit, trupi u gjet nga familjarët

Familjarët ishin ato që gjetën trupin e vrarë të 33-vjeçarit, Valter Fejza, që u ekzekutua mbrëmjen e kësaj të enjteje në Shkodër. Ai...

Zelenskiy në Uashington, kërkon më shumë ndihmë për Ukrainën

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy mbërriti në Kapitol të enjten mes pikëpyetjesh të ngritura nga republikanët nëse Kongresi duhet të miratojë një raund të ri...