Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Kasami nuk e bënë hesap Alternativën dhe Gashin…

Në intervistën e realizuar nga Radio Evropa e Lirë, kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami ka përmendur të gjitha tentativat e tij për...

Vetëm 13 vjeç, shqiptarja shpallet kampione e shahut për Europën

Shqiptarja Kler Çaku është shpallur kampione Europe në Kampionatin e Rapidit, në Slloveni. 13-vjeçarja i dhuroi Shqipërisë një titull si kampione.   Lajmi u bë...

Serwer ngre shqetësimin e ndikimit rus në Ballkan dhe përmend pasojat, nëse vendet nuk i bien mendjes drejt anëtarësimit në BE

 “Serbia, ashtu si Rusia, e sheh Perëndimin si të ndarë dhe të dobët. Beogradi mund të tërhiqet përkohësisht në Kosovë për të mos provokuar...

Haki Abazi dyshon se kishte dakordim me Serbinë: Barrikadat nuk do të hiqeshin pa marrëveshje


Abazi dyshon se kishte ujdi me Serbinë: Barrikadat nuk do të hiqeshin pa marrëveshje.

Deputeti i Vetëvendosjes, Haki Abazi ka thënë se nëse Qeveria e Kosovës ka arritur një marrëveshje me Serbinë për zbutjen e krizës, duhet të tregojë hapur.

Abazi, duke folur në DPT te Fidani, ka thënë se pa marrëveshje barrikadat nuk do të hiqeshin.

“Nëse ka marrëveshje, duhet të tregohet hapur që ka marrëveshje”, ka deklaruar deputeti Abazi.

Ai nuk është përgjigjur nëse një marrëveshje e mundshme mes dy shteteve, duhet të quhet e fshehur.

“Nuk e di nëse duhet quhet e fshehur ose jo, por barrikadat nuk do të hiqeshin po të mos kishte marrëveshje. Edhe lirimi i Pantiq edhe heqja e barrikadave, janë pjesë e një diskutimi”, ka deklaruar ai.

Qeveria e Kosovës ende nuk e ka konfirmuar zyrtarisht se shuarja e tensioneve në veri, është rezultat i një marrëveshjeje politike.

Duke folur për barrikadat, kryeministri Albin Kurti ka deklaruar sot, se barrikadat po i heqin ata që i kishin vendosur, duke thënë se ata e kishin bllokuar veten.

Latest Posts

Kasami nuk e bënë hesap Alternativën dhe Gashin…

Në intervistën e realizuar nga Radio Evropa e Lirë, kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami ka përmendur të gjitha tentativat e tij për...

Vetëm 13 vjeç, shqiptarja shpallet kampione e shahut për Europën

Shqiptarja Kler Çaku është shpallur kampione Europe në Kampionatin e Rapidit, në Slloveni. 13-vjeçarja i dhuroi Shqipërisë një titull si kampione.   Lajmi u bë...

Serwer ngre shqetësimin e ndikimit rus në Ballkan dhe përmend pasojat, nëse vendet nuk i bien mendjes drejt anëtarësimit në BE

 “Serbia, ashtu si Rusia, e sheh Perëndimin si të ndarë dhe të dobët. Beogradi mund të tërhiqet përkohësisht në Kosovë për të mos provokuar...

Mos i humbisni

Ish-koloneli amerikan: Sulmuesit në Banjskë ishin të pajisur si një këmbësori ushtarake

Pasi analizoi fotografitë dhe listën e armatimit të konfiskuar nga Policia e Kosovës – pas sulmit që la një polic të vrarë në pjesën...

Ukraina: Rrëzuam 30 dronë rusë

Forca Ajrore e Ukrainës i ka rrëzuar 30 prej 40 dronëve iranianë, Shahed, me të cilët Rusia e sulmoi gjatë natës në rajonet...

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...