Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Ministrat e Jashtëm të BE në Kiev/ Borrell: Lufta, kërcënim për Europën

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian u mblodhën këtë të hënë për një takim të jashtëzakonshëm në Kiev.   Ministrat të cilët rrallë takohen jashtë...

Fredi Beleri, antishqiptar?! Berisha e mbron: Kam prova, Rama i ngriti kurth

Ish-kryeministri, Sali Berisha deklaron se burgosja e kryebashkiakut të zgjedhur, Fredi Beleri, është politik. Për emisionin “Quo Vadis”, Berisha thekson se arrestimi i...

Vëllai i policit hero, Bunjaku: Ndihem shumë krenar që ka rënë për atdhe, kjo është tokë shqiptare

Rreshteri Afrim Bunjaku, i cili ishte pjesëtar i Policisë së Kosovës nga viti 2001, u vra mëngjesin e 24 shtatorit pas përplasjes me një...

Nebiu: Gabim i Besës që po hyn në “hesapet” e Levicës dhe VMRO-së

Duke dashur të taktizojë politikisht, Lëvizja Besa bëri gabim, që hyri në mes të kalkulimeve politike të Levicës dhe VMRO-DPMNE-së, thotë në deklaratë për Indeks.mk, analisti politik Besim Nebiu, duke komentuar kushtëzimet dhe kundërshtimet e opozitës maqedonase dhe Lëvizjes BESA ndaj ndryshimeve kushtetuese, që janë kusht për vazhdimin e mëtejmë të “ëndrrës” evropiane të Maqedonisë së Veriut.

“Në skenën politike maqedonase ekziston një parti parlamentare haptazi pro-ruse, por kjo nuk është kufiri i influencës pro-ruse nëpër parti. Duket se Levica, si parti haptazi pro-ruse, është duke e tërhequr VMRO-në në ekstremin e djathtë, duke luftuar për votën e votuesit pro-rusë e anti-perëndimorë në kampin maqedonas. VMRO është e detyruar të luajë lojën e Levicës, për të mos e humbur këtë lloj votuesi. Besoj se Lëvizja Besa, duke dashtë të taktizojë, bëri gabim që hyri në hesapet e Levicës dhe VMROsë. Por sidoqoftë, me tre deputetët e saj Besa patjetër se do votonte për ndryshime të kushtetutës dhe zhbllokim të negociatave, për dallim nga Levica dhe VMRO DPMNE”, deklaroi Nebiu.

Latest Posts

Ministrat e Jashtëm të BE në Kiev/ Borrell: Lufta, kërcënim për Europën

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian u mblodhën këtë të hënë për një takim të jashtëzakonshëm në Kiev.   Ministrat të cilët rrallë takohen jashtë...

Fredi Beleri, antishqiptar?! Berisha e mbron: Kam prova, Rama i ngriti kurth

Ish-kryeministri, Sali Berisha deklaron se burgosja e kryebashkiakut të zgjedhur, Fredi Beleri, është politik. Për emisionin “Quo Vadis”, Berisha thekson se arrestimi i...

Vëllai i policit hero, Bunjaku: Ndihem shumë krenar që ka rënë për atdhe, kjo është tokë shqiptare

Rreshteri Afrim Bunjaku, i cili ishte pjesëtar i Policisë së Kosovës nga viti 2001, u vra mëngjesin e 24 shtatorit pas përplasjes me një...

Mos i humbisni

Prej sot fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

Prej sot fillon pagesa e pensioneve me rritje prej 5.3%. Më së shumti do të marrin përfituesit e pensionit më të lartë, rreth 3700 denarë...

Njihen pensionet me Zvicrën, ja sa shqiptarë  përfitojnë

Kreu i Institutit të Sigurimeve Shoqërore, Astrit Hado, zbardh marrëveshjen e qeverisë me shtetin zvicerian për pensionet. Ai shprehet se ndonëse kjo marrëveshje...

Zjarr në një lokal nate në Spanjë, regjistrohen të paktën 11 viktima

Të paktën 11 persona kanë vdekur nga një zjarr i madh që shpërtheu në një lokal nate në juglindje të Spanjës.   Flakët nisën në...