Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Biden: Jam i shqetësuar për të ardhmen e ndihmës për Ukrainën

Çrregullimi brenda radhëve të republikanëve në Capitol Hill po i shkakton Presidentit Joe Biden shqetësim ndërsa ai punon për të siguruar fonde të...

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

Rrëmbehet dhe rrahet një 16-vjeçar në Pejë, policia po e heton rastin


Gjatë ditës së djeshme, saktësisht rreth orës 12:30, një 16-vjeçar me iniciale E.N. është rrëmbyer në Pejë nën kërcënimin e armës, mëson Klankosova .tv.

Rrëmbimi i tij është bërë nga tre persona të dyshuar, siç shihet edhe në pamjet e mëposhtme.

Për këtë ngjarje ka njoftuar edhe Policia e Kosovës, e cila rastin e ka cilësuar si “Lëndim i rëndë trupor”.

“Viktima mashkull kosovar ka raportuar se tre të dyshuar meshkuj e kanë marrë me forcë dhe e kanë dërguar në një lokacion tjetër e më pas e kanë rrahur, me ç’rast si pasojë i njëjti ka pësuar lëndime trupore për çka ka pranuar tretman mjekësor. Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, rasti vazhdon të hetohet”, thotë Policia në raportin 24-orësh.

Sipas pamjeve të siguruara nga Klan Kosova, shihet se tre të dyshuarit dalin nga një makinë, futen në një objekt, dhe më pas dalin duke e shoqëruar viktimën për në makinë, gjithmonë nën kërcënimin e armës së zjarrit.

Latest Posts

Biden: Jam i shqetësuar për të ardhmen e ndihmës për Ukrainën

Çrregullimi brenda radhëve të republikanëve në Capitol Hill po i shkakton Presidentit Joe Biden shqetësim ndërsa ai punon për të siguruar fonde të...

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

Mos i humbisni

Njihuni me Bedri Ramadanin, kardiokirurgun shqiptar në Gjermani që ka shpëtuar 6000 jetë dhe ka bërë 300 transplante të zemrës

I lindur më 5 qershor të vitit 1970, Bedri Ramadani shkollën fillore e ka kryer në Vaksincë - Llojan, derisa gjinmnazin gjatë viteve 1985-1989...

Ministri Shaqiri mirëpriti në takim Klubin për lexim të librave Naim Frashëri nga SHFK “Naim Frashëri” në Studeniçan

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka mirëpritur sot në takim nxënësit e Klubit për leximin e librave “Naim Frashëri” që funksionin nën...

Balla përshëndet operacionin e Policisë ku u godit një rast i tregëtimit i ushqimeve të skaduara, brenda një shkolle në Konispol

Ministri i Brendshëm Taulant Balla përshëndeti operacionin e sotëm në jug të vendit, ku u godit një rast i tregëtimit të produkteve ushqimore...

Tërmeti që tronditi sërish Napolin; raportohen disa dëme materiale në zonën e epiqëndrës

Një tërmet i ri me magnitudë 4.0 u regjistrua mmesnaten mes te henes dhe te martes ne Itali, me epiqendër të vendosur në...