Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Grubi: Mbi 2.000 vende pune në Kërçovë, Tetovë, Strugë, Gostivar, Manastir… APLIKONI!

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar në faqen e tij zyrtare në Facebook se Panairi i punës nga Bechtel & Enka po vijon...

Papa Françesku: Emigrantët nuk e pushtojnë Evropën

Papa Françesku ka thënë të shtunën se qeveritë perëndimore duhet të kujdesen më shumë për migrantët që e kalojnë Mesdheun, sepse “ata që e...

Bozhanaj “çmendet” në gjykatë/ Autori i plagosjes së efektivit të policisë: Jam amerikan!

“Jam amerikan dhe jo shqiptar”. Këto kanë qënë fjalët e pakta që Klered Bozhanaj i ka thënë përpara gjykatës këtë të shtunë, ndërkohë...

Ish ministri i MPB-së: Është një paaftësi e kësaj qeverie që t’i pajisë qytetarët me dikumente”


Pajaziti: Është një paaftësi e kësaj qeverie që t’i pajisë qytetarët me dikumente”.

Anëtari i kryesisë së PDK-së, Zenun Pajaziti, e akuzoi qeverinë për paaftësi për t’i pajisur qytetarët me dokumente, pasi është raportuar se mungon materiali për pasaporta.

“Kjo qe po shohim tash është që ka qe disa muaj që nuk ka material për pasaporta, kompania e cila i prodhon këto dokumente nuk ka material dhe nuk kemi asnjë informacion zyrtar pastaj nga ana e qeverisë, ministrisë se cilat janë masat shtesë që janë marr që dokumentet të jenë në duar e qytetarëve. Mendoj që kjo është shumë serioze sepse me ligj qytetarët duhet të pajisen brenda ditësh me dokumentin e tyre, pra ligjërisht nëse qytetarët do të ankoheshin, ose të ngrisnin padi në institucionet tona, ata e anë të drejtën, dhe kjo do të ishte një skandal tjetër në vete”, deklaroi Pajaziti në emisionin Edicioni Special në Klan Kosova.

“Pra po them që e drejta e qytetarëve me ligj është që të kenë dokumentet e tyre, dhe ajo që po shohim është një paaftësi e kësaj qeverie që t’i pajisë qytetarët me dikumente”, shtoi ai.

Latest Posts

Grubi: Mbi 2.000 vende pune në Kërçovë, Tetovë, Strugë, Gostivar, Manastir… APLIKONI!

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar në faqen e tij zyrtare në Facebook se Panairi i punës nga Bechtel & Enka po vijon...

Papa Françesku: Emigrantët nuk e pushtojnë Evropën

Papa Françesku ka thënë të shtunën se qeveritë perëndimore duhet të kujdesen më shumë për migrantët që e kalojnë Mesdheun, sepse “ata që e...

Bozhanaj “çmendet” në gjykatë/ Autori i plagosjes së efektivit të policisë: Jam amerikan!

“Jam amerikan dhe jo shqiptar”. Këto kanë qënë fjalët e pakta që Klered Bozhanaj i ka thënë përpara gjykatës këtë të shtunë, ndërkohë...

Mos i humbisni

Britania përgatit aktakuzë për 5 të dyshuar për spiunim për Rusinë

Prokuroria në Britaninë e Madhe do të ngrejë aktakuzë ndaj pesë personave të cilët dyshohet se kanë spiunuar për Rusinë, njoftoi BBC të enjten.   Orlin...

Vrasja e 33-vjeçarit në Shkodër/ U qëllua pranë automjetit, trupi u gjet nga familjarët

Familjarët ishin ato që gjetën trupin e vrarë të 33-vjeçarit, Valter Fejza, që u ekzekutua mbrëmjen e kësaj të enjteje në Shkodër. Ai...

Zelenskiy në Uashington, kërkon më shumë ndihmë për Ukrainën

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy mbërriti në Kapitol të enjten mes pikëpyetjesh të ngritura nga republikanët nëse Kongresi duhet të miratojë një raund të ri...