Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Xhafer Tahiri thotë se Kurti dhe Gërvalla po e mbështesin “blanko” Martin Berishajn


Tahiri (LDK) thotë se Kurti dhe Gërvalla po e mbështesin “blanko” Martin Berishajn.

Anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Xhafer Tahiri, ka thënë se kryeministri, Albin Kurti dhe ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla, janë duke e mbështetur “blanco” ambasadorin e Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj.

“Kur kanë shkuar paratë në llogarinë e Martin Berishajt aty janë tërhequr kesh nga ai. Albin Kurti dhe Donika Gërvalla e mbrojnë atë blanko”, ka thënë Tahiri në DPT te Fidanit të T7.

Tahiri e ka bërë një ndërlidhje edhe me bllokun A5 që sipas tij qëllimisht nuk është riparuar me kohë për të krijuar nevojë për importim më të madh të rrymës.

Sipas Tahirit nëse vetëm një cent ka shkuar në financimin të fushatës së Lëvizjes Vetëvendosje atëherë kryeministri Kurti duhet të jap përgjegjësi.

Tahiri po ashtu ka komentuar edhe “arsyetimin” e Qeveritë në mbrojtje të Berishajt.

“Nuk është në rregull që të thuhet mos të besohet një gazetar që iu ka bllokuar llogaria në Twitter”, ka deklaruar ai.

Zyrtari i LDK-së po ashtu ka thënë se Berishaj ka aktakuzë për shmangie nga tatimi dhe kjo do të duhej t’i mjaftonte kjo që të mos ta mbronte në këtë mënyrë Berishajn.

Latest Posts

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Mos i humbisni

Ministri Shaqiri mirëpriti në takim Klubin për lexim të librave Naim Frashëri nga SHFK “Naim Frashëri” në Studeniçan

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka mirëpritur sot në takim nxënësit e Klubit për leximin e librave “Naim Frashëri” që funksionin nën...

Balla përshëndet operacionin e Policisë ku u godit një rast i tregëtimit i ushqimeve të skaduara, brenda një shkolle në Konispol

Ministri i Brendshëm Taulant Balla përshëndeti operacionin e sotëm në jug të vendit, ku u godit një rast i tregëtimit të produkteve ushqimore...

Tërmeti që tronditi sërish Napolin; raportohen disa dëme materiale në zonën e epiqëndrës

Një tërmet i ri me magnitudë 4.0 u regjistrua mmesnaten mes te henes dhe te martes ne Itali, me epiqendër të vendosur në...

Aksion “blic” në Vlorë/ Kontrolle në lokale dhe rrugë, shoqërohen të paktën 10 persona

Policia e Vlorës e mbështetur dhe nga forcat RENEA janë duke zhvilluar një aksion në lagjen “Pavarësia”, të qytetit të Vlorës. Mësohet se...