Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Pentagoni paralajmëron shterimin e fondeve për mbështetjen e Ukrainës: Kongresi të veprojë

SHBA mund të mos e suportojë më Ukrainën njësoj financiarisht apo ushtarakisht. “Alarmi” është ngritur nga Pentagoni këtë të martë, ku theksohet se...

Dramë me ndërtimin e një objekti në Çair/ Punimet njëherë u ndërprenë sepse s’kishte leje, tani kanë vazhduar sërish

Kanë vazhduar punimet e një objekti të ri në Çairi, investitori i të cilit ende nuk dihet se kush është. Nga komuna e Çairit...

Kurti: Sulmi i 24 shtatorit dëshmon për planet e Serbisë për aneksimin e veriut të Kosovës

“Ndërsa unë kam qenë në tavolinën e dialogut në Bruksel dhe në samite të Procesit të Berlinit për të arritur marrëveshje për të ardhmen,...

Munter: Do të ishte mirë që liderët në Ballkan ta dëgjojnë Chollet’in me kujdes


Ish-Ambasadori i SHBA në Beograd: Do të ishte mirë që liderët në Ballkan ta dëgjojnë Chollet’in me kujdes.

Ish-ambasadori amerikan në Serbi, Cameron Munter ka folur për vizitën e këshilltarit të Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet në Prishtinë dhe Beograd.

Munter i cili ishte ambasador në Serbi që nga viti 2007 deri më 2009 tha se do të ishte mirë që liderët ballkanikë ta dëgjojnë me kujdes Chollet’in.

“Do të ishte e mençur që liderët ballkanikë të dëgjonin me kujdes Derek Chollet dhe të mendonin për futjen e ndryshimeve të nevojshme për të arritur zgjidhje të qëndrueshme në rajon,” tha Munter.

Tutje ai tha se për faktin që Chollet u dërgua në Kosovë e Beograd, kjo do të thotë që ShBA’të janë vërtet serioz për të arritur paqen dhe stabilitetin në Ballkan.

“Fakti që Shtetet e Bashkuara dërguan një zyrtar të lartë të Departamentit të Shtetit, një këshilltar të afërt me Anthony Blinken dhe udhëheqjen e politikës së jashtme të administratës Biden – tregon se amerikanët janë vërtet seriozë në gjetjen e mënyrave për përparim kur bëhet fjalë për paqen. dhe stabiliteti në Ballkan”, ka përfunduar ai.

Latest Posts

Pentagoni paralajmëron shterimin e fondeve për mbështetjen e Ukrainës: Kongresi të veprojë

SHBA mund të mos e suportojë më Ukrainën njësoj financiarisht apo ushtarakisht. “Alarmi” është ngritur nga Pentagoni këtë të martë, ku theksohet se...

Dramë me ndërtimin e një objekti në Çair/ Punimet njëherë u ndërprenë sepse s’kishte leje, tani kanë vazhduar sërish

Kanë vazhduar punimet e një objekti të ri në Çairi, investitori i të cilit ende nuk dihet se kush është. Nga komuna e Çairit...

Kurti: Sulmi i 24 shtatorit dëshmon për planet e Serbisë për aneksimin e veriut të Kosovës

“Ndërsa unë kam qenë në tavolinën e dialogut në Bruksel dhe në samite të Procesit të Berlinit për të arritur marrëveshje për të ardhmen,...

Mos i humbisni

Tensionet në veri/ Hasani: Serbia i “fryu zjarrit” të konfliktit, palët t’i rikthehen dialogut

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani ka rikonfirmuar pozicionimin e Shqipërisë krah Kosovës, lidhur me tensionet e regjistruar së fundmi...

Ikën edhe një gazetare nga ALSAT!

Pas tre gazetarëve që u larguan ditë më parë nga Tv ALSAT, është larguar një gazetare tjetër. Evi Shkopi është gazetarja e katërt që...

Ademi: Opozita shqiptare e udhëhequr nga VMRO bllokoi ligjin për lojërat e fatit

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arber Ademi përmes një press-konferenca hodhi poshte të gjitha pretendimet e opozitës shqiptare mbi ligjin për lojrat e...

Përçahet rëndë Alternativa në Tetovë/ Deputeti Hysni Ismaili: Nuk e njoh degën e zgjedhur mbrëmë, kemi degën dhe organet tjera

Deputeti i Alternativës, Hysni Ismaili është kontaktuar për të marë qëndrimin e tij për mos pjesëmarrje në kuvendin e djeshëm ku u zgjodh kryesia...