Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Studio e bukurisë “Joliebeauty” në Zvicër gati të mirëpres këngëtaret e estrardes

Liriane Kadrija-Mani, është mes femrave shqiptare të suksesshëm dhe të dëshmuara në botën e bukurisë dhe të estetikës. Njihet për profesionalizmin dhe kreativitetin unik...

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Finalja e superkupës së Italisë/ Milan dhe Inter përballen në Arabinë Saudite

Inter dhe Milan luajnë sonte finalen e superkupës së Italisë. Derbi i Madoninës do të zhvillohet në Arabinë Saudite teksa të dyja ekipet do të kërkojnë të ngrenë lartë trofeun e lakmuar.

 

Ky do të jetë Derbi i 234-të me zikaltërit që kanë fituar 85 dhe kuqezinjtë 79, megjithatë të dyja ekipet janë ndeshur vetëm njëherë në finale të superkupës, në gusht 2011, kur kuqezinjtë fituan 2-1.

 

Interi triumfoi vitin e kaluar në finalen e luajtur në San Siro përballë Juventusit 2 me 1 dhe do kërkojë që të mbrojë trofeun e fituar gjë të cilën për herë të fundit e kishte bërë në vitin 2006.

 

Nga ana tjetër Milani nuk e fiton superkupën nga 2017 dhe do të kërkoj rikthimin e trofeut ne kampin kuqezi. Ekipet vijnë nga forma të ndryshme ku Milan në dy ndeshjet e fundit në kampionat është ndalur në dy barazime për ballë Leces dhe Romës, teksa u eliminua dhe nga kupa nga Torino vetëm 1 javë më parë.

 

Nga ana tjetër zikaltërit kanë një ecuri më të mirë në 5 ndeshjet e fundit me 4 fitore dhe vetëm një barazim. Të dy trajnerët janë treguar optimist duke besuar në skuadrat e tyre pavarësisht se Derbi është gjithmonë i paparashikueshëm.

 

Milan pritet të zbresë në fushë me Tatarusanu; Kalabria, Tomori, Kjaer, Hernandez; Bennacer, Tonali; Saelemaekers, Diaz dhe Leao, ndërsa Interi me Onana; Skriniar, Acerbi, Bastoni; Dumfries, Gagliardini, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Martinez dhe Dzeko.

Latest Posts

Studio e bukurisë “Joliebeauty” në Zvicër gati të mirëpres këngëtaret e estrardes

Liriane Kadrija-Mani, është mes femrave shqiptare të suksesshëm dhe të dëshmuara në botën e bukurisë dhe të estetikës. Njihet për profesionalizmin dhe kreativitetin unik...

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Mos i humbisni

Zelenskiy në Uashington, kërkon më shumë ndihmë për Ukrainën

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy mbërriti në Kapitol të enjten mes pikëpyetjesh të ngritura nga republikanët nëse Kongresi duhet të miratojë një raund të ri...

IDEA: Komuna e Haraçinës më e sukseshmja tek komunat shqiptare

Në Analizën e Institutit për Demokraci dhe Analiza Ekonomike për 13 komuna të monitoruara, krerët e Strugës, Çairit dhe Bogovinës nuk e kanë realizuar...

Vuçiç mban fjalën në OKB: Shpallja e Kosovës shtet i pavarur copëzoi Serbinë, nuk kemi shkelur kurrë mbi territorin e saj

Ne sesionin e 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka zgjedhur të flasë për Kosovën, edhe pse...