Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Ekspertë paralajmërojnë se inteligjenca artificiale mund ta sjellë zhdukjen e njerëzimit

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

30 ushtarë të plagosur nga serbët/ BE: Të ndalet përshkallëzimi i situatës pa kushte

Pas tensioneve të së hënës nata në veri të Kosovës kaloi e qetë, por mëngjesin e kësaj të marte protestuesit janë rikthyer sërish.   Megjithatë deri...

Grubi për IRL: Askush nga ne në BDI nuk është i fuqishëm, i fuqishëm është vetëm Ali Ahmeti

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive – Artan Grubi në një intervistë për emisionin “Redaksia” të portalit hulumtues IRL që transmetohet edhe në televizionin shtetëror të Maqedonisë së Veriut, përveç projekteve institucionale dhe punës së Qeverisë, ka folur edhe për aktualitetin politik në vend.

Ai për herë të parë pas një heshtje të gjatë ka folur edhe për zhvillimet brenda për brenda BDI-së, por edhe për kureshtjen e gazetarëve dhe opinionit publik për afërsinë me liderin Ali Ahmeti, si dhe fuqinë politike.

“Zotin Ahmetin e kam njohur që në fillimet e tij, fillimet e mia për të qenë më konkret, të tijat janë shumë më të hershme, kemi bashkëpunuar dhe jemi bërë shumë të afërt. I besojmë njëri-tjetrit, kuptohemi dhe punoj të bëj më të mirën në gjithçka që më jep si detyrë. Askush nga ne në BDI nuk është i fuqishëm sepse një është i fuqishëm dhe ai është Ali Ahmeti. Të gjithë integritetin dhe besueshmërinë tonë në parti e ka deleguar z.Ali Ahmeti, ashtu ka qenë edhe kur i është deleguar z.Izet Mejiti, i cili është katër-pesë herë nënkryetar i partisë, kryetar i degës së Çairit, deputet, kryetar i degë së BDI-së në Çair,, kryetar i komunës së Çairit etj. Gjithë këtë kredibilitet partiak ia ka deleguar zoti Ahmeti, e njëjta gjë ishte edhe me Musa Xhaferin, i cili ishte zëvendëskryeministër për 10 vjet”, ka thënë Grubi mes tjerash në intervistë.

Latest Posts

Ekspertë paralajmërojnë se inteligjenca artificiale mund ta sjellë zhdukjen e njerëzimit

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

30 ushtarë të plagosur nga serbët/ BE: Të ndalet përshkallëzimi i situatës pa kushte

Pas tensioneve të së hënës nata në veri të Kosovës kaloi e qetë, por mëngjesin e kësaj të marte protestuesit janë rikthyer sërish.   Megjithatë deri...

Mos i humbisni

Analistët: “Dashuria” e dy ish-“armiqve të përbetuar”, Kasami-Gashi, akt dëshpërimi dhe shterp!

“Është vetëm një përpjekje shterpe, për të mos thënë e dëshpëruar, e dy ish-kundërshtarëve të ashpër politik për të bërë një manovër të re...

Ra nga lartësia e pemës/ Humb jetën pas 11 ditësh tek Trauma 34-vjeçari

Një 34-vjeçar ka humbur jetën pas 11 ditësh, që qëndronte i shtruar në spitaline  Traumës.   Policia njofton se 34-vjeçari me iniciale P.K në datën...

“Princeshë e bukur”, një baladë e bukur nga Aleksander Gjelaj

Me tekst nga vet këngëtari Aleksander Gjelaj, muzikë nga vet ai dhe Florent Boshnjaku si dhe orkestrim nga Florent Boshnjaku, këngëtari Gjelaj vjen këtë...

Lavrov për avionët F-16: Perëndimi po luan me zjarr

Kryediplomati rus paralajmëroi shtetet perëndimore se “po luajnë me zjarr”, pasi janë pajtuar që t’i japin Ukrainës avionë luftarakë të prodhimit amerikan, F-16.   Ministri rus...