Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Grubi në Opinion komenton situatën në Kosovë dhe nevojën e kordinimit me SHBA

Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi thotë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është konsultuar me qeverinë maqedonase për zhvillimet në veri...

Baton Haxhiu thotë se Kurti e ka pranuar Asociacionin: Problemin e ka si ta emërojë


Haxhiu thotë se Kurti e ka pranuar Asociacionin: Problemin e ka si ta emërojë.

Gazetari Baton Haxhiu, ka thënë në Pressing të T7 se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti “e ka pranuar Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe”.

Por Haxhiu thotë se problemi i Kurtit është si do ta emërojë këtë Asociacion, meqë Kurti si opozitar e ka kundërshtuar ashpër atë.

Haxhiu thotë se Kurti nuk do ta themelojë Asociacionin në janar, por po i kërkohet që të nis negociatat.

“Çfarë e pret Albin Kurtin, Kurit nuk duhet të themelimin e Asociacionit në janar, por duhet të nis negociatat ose e hap çështjen e formimit të Asocicionit, si do të duket asociacioni ajo do të shihet rrugës”, ka thënë Haxhiu.

Gazetari i ka përmendur edhe deklaratat e emisarit amerikan, Gabriel Escobar, që themelimit të Asociacionit i referohet te populli i Kosovës. Sipas Haxhiut kjo i konveno Kurtit, pasi ai dëshiron themelimin e asociacionit t’ia bartë pushteteve të kaluara, tash opozitës.

Latest Posts

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Grubi në Opinion komenton situatën në Kosovë dhe nevojën e kordinimit me SHBA

Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi thotë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është konsultuar me qeverinë maqedonase për zhvillimet në veri...

Mos i humbisni

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...