Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Grubi në Opinion komenton situatën në Kosovë dhe nevojën e kordinimit me SHBA

Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi thotë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është konsultuar me qeverinë maqedonase për zhvillimet në veri...

Deputetja Bekteshi-Shaqiri: Projekte madhore mbajnë vulën e BDI dhe vizionarit Ali Ahmeti

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti i shoqëruar nga kryeparlamentari z. Talat Xhaferi, zëvendëskryeministri i parë z. Artan Grubi, ministra, zëvendësministra, deputet, drejtor dhe zëvendësdrejtor si dhe bashkëpunëtorë të tjerë, sonte ka vazhduar takimet me qytetarë dhe aktivist partiak nga qyteti i Tetovës, përkatësisht nga këshillat vendor Reçicë e Madhe, Reçicë e Vogël 1 dhe 2, Teqe, Bregu i Diellit dhe Jashtë Vardarit.

Kaluam nga Gostivari dhe jemi sot në Tetovë për takimet informative për një të ardhme europiane. Jemi mbledhur sot këtu për të diskutuar çështjet që na tangojnë si qytetarë, për të parë ku jemi dhe si duhet të jemi, çfarë kemi punuar dhe çfarë duhet të punojmë. Të bartësh një funksion publik nuk është një privilegj por është përgjegjësi. Unë në vitin 2008 isha pjesë e këshillit vendor Gajre, në vitin 2010 u zgjodha nënkryetarë e forumit rinor në Tetovë, poashtu moderoja disa tubime në Tetovë, në vitin 2013 ishe shefe e shtabit të forumit rinor dega Tetovë, ne vitin 2013 u zgjodha këshilltare e këshillit komunal në Tetovë, në vitin 2019 u zgjodha anëtare e këshillit të përgjithshëm dhe në vitin 2020 u zgjodha deputete në kuvendin e RMV-së. Këto nuk i përmenda që të thurr laved për veten time, por i përmenda që të thurr lavde për njeriun i cili vlerëson rininë në të gjitha nivelet dhe institucionet, ai është z. Ali Ahmeti. Thuhet se vizionarët janë heronjë,ata kanë aftësi të parashikojnë se çfarë qëndron tutje, dhe në fakt ashtu është. Lideri Ali Ahmeti ka parashikuar të keqen që mund të na ndodh, ndaj na solli të mirën që Maqedonia të jetë pjesë e NATO-s. Tani lideri ynë ka një synim tjetër, të jemi pjesë e Bashkimit Europian. Unë dua që për vajzat e mia, për të gjithë ne së shpejti dielli të lind nga perëndimi, aty ku është e ardhmja jonë dhe aty ku do të jetë ardhmeria e rinisë. Jemi ën një kapitull të ri, të ndryshimeve kushtetuese, ku na presin shumë sfida mirëpo që fundi do të jetë i ndritur. Do te kem fatin që së bashku me disa kolegë deputet do të jemi anëtar të komisionit për ndryshim të kushtetutës, me ç’rast do të ndryshohet dhe e ardhmja e këtij vendi. Janë realizuar shumë projekte që mbajnë vulën e BDI-së dhe vizionarit Ali Ahmeti. Përpara nësh janë disa projekte kapitale që do të realizohen, edhe atë: Korridori 8, projekti më i madh infrastrukturor në vend. Korridori 8 dhe 10D janë lidhje të rëndësishme infrastruktorore ndërmjet dy vendeve tona, përkatësisht autostrada Prizren-Tetovë dhe Shkup-Bllacë. Më këto projekte bashkohemi dhe afrohemi me Shqipërinë dhe Kosovës dhe realizojmë thënjën e Sami Frashërit ku thotë: Ja qëllimi ynë, ja puna jonë e shenjtëruar, ja besa jonë. Në mës të shqiptarëvë të vërtëtë s’ka ndonjë ndarje, ndonjë çarje, ndonjë ndryshim. Janë të gjithë vëllezër me një trup, një mendje, një qëllim dhe një besë. Ndaj, mos të harrojmë se shqiptarët janë gurthemeli i Maqedonisë dhe këtë e ka bërë Ali Ahmeti, tha deputetja Fisnike Bekteshi Shaqiri.

Latest Posts

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Grubi në Opinion komenton situatën në Kosovë dhe nevojën e kordinimit me SHBA

Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi thotë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është konsultuar me qeverinë maqedonase për zhvillimet në veri...

Mos i humbisni

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...