Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

Takimi Biden-Sunak, në fokus thellimi i bashkëpunimit ekonomik

Presidenti Joe Biden zhvilloi një takim me kryeministrin e Britanisë së Madhe Rishi Sunak, i cili ndodhet për një vizitë në Shtetet e...

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

Vijojnë protestat në SHBA kundër policëve që dhunuan të riun afro-amerikan

Për të dytën ditë radhazi, mijëra njerëz marshuan në rrugët e qyteteve amerikane, duke protestuar kundër sjelljes së dhunshme të policisë. Tubimet pasuan publikimin e një videoje që tregon 5 oficerë në qytetin jugor amerikan Memfis duke dhunuar për vdekje 29-vjeçarin afrikano-amerikan Tyre Nichols.

 

 

Protestuesit u mblodhën në Nju York, Atlanta, Boston, Los Angeles, San Francisco dhe Portland duke ngritur pankarta që mbanin emrin e 29-vjeçarit dhe duke bërë thirrje për t’i dhënë fund abuzimeve me autoritetin.

 

 

Ndërkohë Departamenti i Policisë së Memfisit ka shpërbërë të ashtuquajturën njësi speciale “Scorpion”, oficerët e së cilës akuzohen për vrasjen e afro-amerikanit, Tire Nichols.

 

 

Njësia në fjalë përbëhet nga 50 persona, me mision uljen e nivelit të krimit në zona të veçanta. Por tani ajo është duke u shfuqizuar pas publikimit te videos e cila u bë virale në rrjete sociale.

 

 

Familja e viktimës e mirëpriti vendimin, duke e quajtur atë të përshtatshëm, të denjë dhe të drejtë për të gjithë qytetarët e Memfisit.

Latest Posts

Takimi Biden-Sunak, në fokus thellimi i bashkëpunimit ekonomik

Presidenti Joe Biden zhvilloi një takim me kryeministrin e Britanisë së Madhe Rishi Sunak, i cili ndodhet për një vizitë në Shtetet e...

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

Mos i humbisni

Ja pse “International Hair Clinic’s” është numër një në Shqipëri e Kosovë për mbjelljen e flokëve

Nëse dikur njerëzit bashkë me flokët e tyre humbnin edhe një pjesë nga sharmi i tyre, e dukeshin më të moshuar, sot ka zgjidhje...

Grubi priti në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka pritur në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar me të cilët kanë diskutuar mbi rëndësinë e...

5 milionë denarë për dokumentacionin teknik për kanalizimin fekal, atmosferik dhe stacionin filtrues në komunën e Bogovinës

Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor dhe komuna e Bogovinës sot kanë nënshkruar marrëveshje për ndarjen e 5 milionë denarë për realizimin e...

Spanja regjistron pranverën më të nxehtë në histori

Pranvera e këtij viti ishte më e nxehta dhe dyta më thatë në Spanjë, që kur ky shtet ka nisur të regjistrojë temperaturat më...