Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Grubi: Politikat rinore janë pikë e fortë e BDI-së

Duke i’u përgjigjur një qytetari nga Bogovina, zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka thënë se i gjithë ekipi që i përfaqëson qytetarët në ekzekutiv është në moshë relativisht të re.

Sipas Grubit, që nga përfaqësuesit në këshillat komunal, drejtoritë, ministritë etj.

“Politikat rinore janë pikë e fortë e BDI-së ndaj të rinjtë janë pjesë e këshillave vendor, janë të përfaqësuar në ekzekutivin e partësë, shumica prej tyre janë drejtor në drejtori të mëdha. BDI u jep një theks të veçantë rinisë, për të ju prirë proceseve. Edhe në kohën e luftës, edhe në vitin 2001, edhe në sfidat e sotme drejt BE-së kemi gjetur gjeneratat e duhura qe ti ecin këto procese përpara. Tashmë ka ardhur koha e cilësisë së jetës dhe investimeve moderne infrastrukturore,prandaj gjithmonë kemi gjetur gjeneratat e duhura, sepse janë sfida të reja të një kohe të re, për një gjeneratë të re. Kryetari i Komunës së Bogovinës le ta themeloj se qendrën rinore sepse besoj do të ketë përkrahje nga të gjtihë”, deklaroi Grubi.

Latest Posts

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Mos i humbisni

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...