Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

Lidhja e Prizrenit/ Ahmeti: 145 vjet më pas, fryma dhe porositë atdhetare të krerëve të saj janë gjallë

Me rastin e 145 vjetorit të themelit të Lidhjes së Prizrenit, kryetari i BDI Ali Ahmeti ka shkruar se sot kujtojmë me krenari një nga...

Rusia kritikon Islandën për ‘shkatërrim’ raportesh dypalëshe

Ministria e Jashtme e Rusisë tha se vendimi i Islandës për të pezulluar aktivitetet e ambasadës në Moskë “shkatërron” bashkëpunimin dypalësh.   Islanda tha të...

Makina përplas motorin e Policisë Rrugore, lëndohet efektivi

Një motor i Policisë Rrugore është përfshirë në një aksident në vendin e quajtur “Qafa e Koshovicës”, në Fier.   Mësohet se një automjet tip...

Bekteshi: Ndjesë gazetarëve, krenarë që vendi nuk ka më monopol në sektorin e energjisë

Nuk ka asnjë dyshim se gazetarët kanë një rol kyç në shoqërinë tonë, kontributi dhe puna e tyre është shumë e rëndësishme edhe në funksionimin sa më efikas dhe transparent të institucioneve shtetërore.

Por, gjatë transparencës tonë, gjatë përballjes së përditshme me gazetarë për çështjet për të cilat jemi edhe kompetent mund të ndodhin edhe keqkuptime në situata të ndryshme.

I kësaj natyre ishte edhe rasti i djeshëm me gazetaren Katerina Kapkovska, të cilës i kërkoj falje personalisht në rast se e kam ofenduar pa ndonjë qëllim të caktuar.

Bashkëpunimi me çdo gazetarë do të vazhdojë edhe në të ardhmen duke patur respektin më të madh për ta.

Sa i përket televizionit Telma, kam respekt të madh për gazetarët e tyre profesionistë, por nuk do të lejojmë të biem nën presionin e kompanisë Makpetrol, e cila po përpiqet të ruaj monopolin në treg në dëm të qytetarëve përmes konfliktit të interesit.

Ndryshe, krenohemi që tregu i gazit natyror në vend u liberalizua, vendim ky që është në interes të ekonomisë dhe qytetarëve, gjë që fatkeqësisht nuk është bërë që nga pavarësia e vendit.

Latest Posts

Lidhja e Prizrenit/ Ahmeti: 145 vjet më pas, fryma dhe porositë atdhetare të krerëve të saj janë gjallë

Me rastin e 145 vjetorit të themelit të Lidhjes së Prizrenit, kryetari i BDI Ali Ahmeti ka shkruar se sot kujtojmë me krenari një nga...

Rusia kritikon Islandën për ‘shkatërrim’ raportesh dypalëshe

Ministria e Jashtme e Rusisë tha se vendimi i Islandës për të pezulluar aktivitetet e ambasadës në Moskë “shkatërron” bashkëpunimin dypalësh.   Islanda tha të...

Makina përplas motorin e Policisë Rrugore, lëndohet efektivi

Një motor i Policisë Rrugore është përfshirë në një aksident në vendin e quajtur “Qafa e Koshovicës”, në Fier.   Mësohet se një automjet tip...

Mos i humbisni

Nikollovski: Kavaçevski kreativ, Mickoski bashkëpunues, Ahmeti largpamës!

“Mund të ketë shpresë për Maqedoninë, tregoi takimi i liderëve, për habinë e të gjithëve. Tre liderët e partive më të mëdha politike ranë...

24 vjet nga kapitullimi i Serbisë

ot bëhen 24 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes ushtarako-teknike të Kumanovës, me të cilën iu dha fund luftës në Kosovë, duke u dorëzuar ish-ushtria...

Takimi Biden-Sunak, në fokus thellimi i bashkëpunimit ekonomik

Presidenti Joe Biden zhvilloi një takim me kryeministrin e Britanisë së Madhe Rishi Sunak, i cili ndodhet për një vizitë në Shtetet e...

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...