Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ditëlindja e Dellçevit/ Bushi: Kemi marrë të gjitha masat e nevojshme për siguri dhe qetësi

Duke folur për “rrezikshmërinë” e ngjarjeve të nesërme, të cilat lidhen me përvjetorin e lindjes së Goce Dellçevit, ku pritet të ketë edhe funksionarë dhe zyrtarë të lartë nga vendi po edhe qytetarë e zyrtarë nga Bullgaria, zëvendësministri i Punëve të Bredshme, Nazim Bushi, në një prononcim për indeks.mk ka thënë se janë ndërmarrë të gjitha masat nga Byroja për Siguri Publike.

Ai njofton se pak ditë më parë Ministri i Punëve të Brendshme nga Bullgaria ka vizituar MPB-në, me të cilin kanë biseduar mes tjerash për raportet miqësore dhe bashkëpunimin e mirëfilltë mes dy ministrive.

“Kemi diskutuar edhe për manifestimin apo përvjetorin e lindjes së Goce Dellçevit. U dakorduam që ky manifestim të jetë në Shkup dhe të kalojë në mënyrë paqësore dhe të dinjitetshme. Byroja për Siguri Publike i ka marrë të gjitha masat e nevojshme për sigurinë e vendit dhe sigurojmë të gjithë qytetarët se do të ruhet paqja, stabiliteti dhe siguria e vendit”, pohoi Bushi.

Megjithatë, Bushi ka edhe një apel për të gjithë qytetarët.

“Apeloj për qetësi te të gjithë qytetarët për ngjarjen e paralajmëruar për shënimin e organizuar të lindjes së Goce Dellçevit në kishën “Shën Spasi” në Shkup. MPB nuk do të lejojë përbuzje dhe përulje të qytetarëve të RMV-së”, deklaroi Bushi.

Latest Posts

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Mos i humbisni

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...