Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Projekti europian “Eurocreative Youth”: Takimi i parë koordinues vjen në Tiranë

Projekti europian i cili promovon pjesëmarrjen sociale të të rinjve në zonat rurale realizon takimin e parë koordinues në Tiranë.

 

 

Projekti më i ri Erasmus+, titulluar “Rinia Eurokreative-Rinia Europiane krijon Turizëm kulturor”, dhe udhëhequr nga Universitat Jaume I, zhvilloi takimin e parë të koordinimit dhe shkëmbimit të praktikave më të mira në Tiranë, Shqipëri, në kuadër të programit Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022.

 

 

Konteksti në të cilin të rinjtë jetojnë në zonat rurale dhe sfidat që lidhen me zhvillimin e tyre nuk është vetëm një problem lokal apo kombëtar, por edhe europian. Ndaj ky projekt do të angazhojë të rinjtë europianë të përmirësojnë aftësitë dhe njohuritë e tyre në fushën e turizmit kulturor duke fuqizuar përfshirjen dhe angazhimin e tyre social në zonat rurale.

 

 

Partnerët që bëjnë pjesë në konsortiumin e projektit janë AEGARE (Spanjë), Universitat Jaume I – UJI (Spanjë), KEPLER (Turqi), INBIE (Poloni), SOTLA (Slloveni) dhe Kongresi Rinor Kombëtar (Shqipëri).

Latest Posts

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Mos i humbisni

Fillojnë punët për ndërtimin e Korridorit 8

Nënkryetari i parë i Qeverisë dhe ministri për Sistem Politik dhe Marrëdhënie mes Bashkësive, Artan Grubi, sot, në pikëpagesën Tetovë-Gostivar, do të merr pjesë...

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...