Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

Hill: Kemi probleme shumë thelbësore me Kurtin

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill, tha se Uashingtoni ka “disa probleme shumë thelbësore” me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.   Në një intervistë për Zërin...

Qytetari nga Luboteni: Ne votuam BDI-në, jo individët

“Grupi i Zjarrit” nga tubimet në sallone dasmash ka zrbitur në sallone shtëpiash. Sonte kanë qenë prezent në Luboten ku nga atje kanë lëshuar porosi për BDI-në dhe Ali Ahmetin që të shkarkoj Artan Grubin dhe ministrat tjerë të BDI-së që i ka caktuar lideri Ahmeti.

Sipas Izet Mexhiti nga “Grupi i Zjarrit” kjo është një iniciativë e qytetarëve.

Pas kësaj thirrje, menjëherë kanë nisur reagimet e qytetarëve të Lubotenit ku një qytetarë thotë se Luboteni ka votuar subjektin politik dhe jo individ që të jap propozime se kush duhet të jet në krye apo jo

Propozimi i vërtet nga Luboteni është që të punohet për kushtet elementare të banorëve të saj! Luboteni është në harresë dhe si asnjëher më parë nuk i interesojnë se kush mban bajrakun apo kush duhet të mbajë.. Luboteni ka votuar subjektin politik dhe jo individ që të jap propozime se kush duhet të jet në krye apo jo. Fundi fundit të gjithë kur kemi votuar keni qenë sëbashku,që i bie se të gjithë bartni përgjegjësi për premtimet parazgjedhore!” ka shkruar Senad Saliu nga Luboteni.

https://www.facebook.com/Ilirjana.Senad/posts/6407870079246069

Latest Posts

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

Hill: Kemi probleme shumë thelbësore me Kurtin

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill, tha se Uashingtoni ka “disa probleme shumë thelbësore” me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.   Në një intervistë për Zërin...

Mos i humbisni

Grubi priti në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka pritur në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar me të cilët kanë diskutuar mbi rëndësinë e...

5 milionë denarë për dokumentacionin teknik për kanalizimin fekal, atmosferik dhe stacionin filtrues në komunën e Bogovinës

Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor dhe komuna e Bogovinës sot kanë nënshkruar marrëveshje për ndarjen e 5 milionë denarë për realizimin e...

Spanja regjistron pranverën më të nxehtë në histori

Pranvera e këtij viti ishte më e nxehta dhe dyta më thatë në Spanjë, që kur ky shtet ka nisur të regjistrojë temperaturat më...

BDI: Le t’i votojë Mickoski ndryshimet kushtetuese, BDI për integrim në BE del prej Qeverie

Bashkimi Demokratik për Integrim në mënyrë “ekspres” i është përgjigjur kërkesës së kreut të VMRO-së, Hristian Mickoski për daljen e BDI-së nga Qeveria. Sipas tyre,...