Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

Lidhja e Prizrenit/ Ahmeti: 145 vjet më pas, fryma dhe porositë atdhetare të krerëve të saj janë gjallë

Me rastin e 145 vjetorit të themelit të Lidhjes së Prizrenit, kryetari i BDI Ali Ahmeti ka shkruar se sot kujtojmë me krenari një nga...

Rusia kritikon Islandën për ‘shkatërrim’ raportesh dypalëshe

Ministria e Jashtme e Rusisë tha se vendimi i Islandës për të pezulluar aktivitetet e ambasadës në Moskë “shkatërron” bashkëpunimin dypalësh.   Islanda tha të...

Makina përplas motorin e Policisë Rrugore, lëndohet efektivi

Një motor i Policisë Rrugore është përfshirë në një aksident në vendin e quajtur “Qafa e Koshovicës”, në Fier.   Mësohet se një automjet tip...

Murtezani: Presim epilogun e bisedimeve LSDM-ASH, ne nuk bisedojmë nëpërmjet mediumeve

Drejtori i MEPSO-s, Orhan Murtezani sonte në “Top Tema” ka thënë se deri në momenti që nuk ka epilog përfundimtar në bisedimet mes LSDM-së dhe Aleancës, në partinë e tij, Alternativa, nuk duhet se si kjo do të reflektojë mbi marrëveshjen që e kanë me LSDM-në.

“Kemi qëndrim principiel të cilin e kemi përsëritur disa herë, ndërsa ai është se ne nuk e kemi ndërmend të bisedojmë nëpërmjet mediumeve. Vlerësojmë se principet mbi të cilat kemi arritur deri tek ajo marrëveshje janë më të fuqishme se sa dërgimi i porosive nëpërmjet mediumeve, qoftë ajo brifing nga Aleanca ose LSDM. Për këtë gjë ne insistojmë deri në fund në marrëveshjen tonë që e kemi nënshkruar”, theksoi Murteznai.

Sipas tij vet politika është kompromis dhe të gjithë pjesëmarrësit në politik në momente të caktuara janë të gatshëm për kompromise të caktuara, por, sipas tij “nuk mund të arrihet kompromis duke shkelur integritetin e një partie politike e cila para një viti ishte kyçe dhe më meritore që sot ne të kemi shumicë parlamentare”.

Latest Posts

Lidhja e Prizrenit/ Ahmeti: 145 vjet më pas, fryma dhe porositë atdhetare të krerëve të saj janë gjallë

Me rastin e 145 vjetorit të themelit të Lidhjes së Prizrenit, kryetari i BDI Ali Ahmeti ka shkruar se sot kujtojmë me krenari një nga...

Rusia kritikon Islandën për ‘shkatërrim’ raportesh dypalëshe

Ministria e Jashtme e Rusisë tha se vendimi i Islandës për të pezulluar aktivitetet e ambasadës në Moskë “shkatërron” bashkëpunimin dypalësh.   Islanda tha të...

Makina përplas motorin e Policisë Rrugore, lëndohet efektivi

Një motor i Policisë Rrugore është përfshirë në një aksident në vendin e quajtur “Qafa e Koshovicës”, në Fier.   Mësohet se një automjet tip...

Mos i humbisni

Nikollovski: Kavaçevski kreativ, Mickoski bashkëpunues, Ahmeti largpamës!

“Mund të ketë shpresë për Maqedoninë, tregoi takimi i liderëve, për habinë e të gjithëve. Tre liderët e partive më të mëdha politike ranë...

24 vjet nga kapitullimi i Serbisë

ot bëhen 24 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes ushtarako-teknike të Kumanovës, me të cilën iu dha fund luftës në Kosovë, duke u dorëzuar ish-ushtria...

Takimi Biden-Sunak, në fokus thellimi i bashkëpunimit ekonomik

Presidenti Joe Biden zhvilloi një takim me kryeministrin e Britanisë së Madhe Rishi Sunak, i cili ndodhet për një vizitë në Shtetet e...

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...