Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

“Dajti Ekspres”, një aventurë për të mos u humbur!

“Dajti Ekspres”, është një nga aventurat që asnjë njeri nuk duhet ta humbasë.   Me një gjatësi  prej 4350 metra dhe një lartësi që arrin...

SHBA-ja sanksionon shtatë rusë: Tentuan ta destabilizojnë edhe Ballkanin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë sanksionuar shtatë anëtarë kryesorë të një grupi rus, të lidhur me shërbimet e inteligjencës, për tentimet e...

Sinishtaj: Jo vota për antishqiptarët, kanë qëllime të errëta ndaj Malësisë!

Kryetari i shoqatës “Jehona e Malësisë, Vilson Sinishtaj, ka goditur traditën e shëmtuar të koalicionit të partive shqiptare me ato malazeze, duke injoruar bllokun e partive e shoqatave shqiptare, të unifikuara në “Forumin Shqiptar”.

Z. Sinishtaj ka deklaruar se “ata që nuk duan që shqiptarët të jenë Zot shtëpie në vend të vetë, janë bashkuar me malazezët dhe boshnjakët, me të cilët nuk kemi absolutisht asgjë të përbashkët dhe asgjë nuk ka lidh”.

Deklarata e plotë e z. Sinishtaj:

Sistemi komunist mund të ketë vdekur, por ideja antishqiptare e vëllazërim-bashkimit duket se ka mbijetuar mes disave në Malësinë tonë. Ata që nuk duan që shqiptarët të jenë Zot shtëpie në vend të vetë, janë bashkuar me malazezët dhe boshnjakët, me të cilët nuk kemi absolutisht asgjë të përbashkët dhe asgjë nuk ka lidh.
Si mund të jetë, për një shqiptar, më i dashur dhe më i afërt dikush që e ka nënçmuar dhe shtypur sistematikisht me shekuj të tëre, sesa vëllai i tij dhe gjaku i tij?!
Siç thashë, asgjë nuk na lidh me malazezët dhe boshnjakët, por mendoj se të gjithë e dimë se çfarë e lidh këtë grup në fjalë, “qendra” famëkeqe shtetrore, anti Shqiptare që ka vetëm qëllime të errëta ndaj Malësisë.
Turp tu vijë!

Latest Posts

“Dajti Ekspres”, një aventurë për të mos u humbur!

“Dajti Ekspres”, është një nga aventurat që asnjë njeri nuk duhet ta humbasë.   Me një gjatësi  prej 4350 metra dhe një lartësi që arrin...

SHBA-ja sanksionon shtatë rusë: Tentuan ta destabilizojnë edhe Ballkanin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë sanksionuar shtatë anëtarë kryesorë të një grupi rus, të lidhur me shërbimet e inteligjencës, për tentimet e...

Mos i humbisni

Aksidentohen turistët, shpëtojnë mrekullisht dy personat që ndodheshin në automjet

Dy turistë të cilët udhëtonin nga Tirana në drejtim të Klosit janë aksidentuar në fshatin Xibër – Hane.   Mjeti me të cilin ata udhëtonin...

Editorial/ Ali Ahmeti, hijerëndi i shqiptarisë!

Ali Ahmeti për arsye të shumta është shndërruar në një figurë unike politike. “Momento” nga latinishtja do të thotë “mos harro mbaje në mendje”....

Kina: Aleancat si NATO-ja mund të nxisin konflikt në Azi-Paqësor

Ministri kinez i Mbrojtjes, Li Shangfu, ka paralajmëruar të dielën kundër krijimit të aleancave ushtarake të ngjashme me NATO-n, në rajonin e Azi-Paqësorit, duke...

Izet Mexhiti koordinoi festën paralele të BDI-së në Tetovë me Lëvizjen BESA?!

Disa orë pas shpalljes së njoftimit për shënimin e 21 vjetorit të themelimit të Bashkimit Demokratik për Integrim zyrtarisht nga partija, manifestim ky që...