Tërmeti në Turqi, Ahmeti: Ndaj dhimbjen e thellë me popullin turk

Turqia dhe jo vetëm është ngritur e tronditur mëngjesin e sotëm pasi një tërmet i fuqishëm 7.8 Rihter ka goditur Turqinë juglindore duke shkaktuar qindra të vdekur dhe mbi 1000 të plagosur.

Për këtë lajm ka reaguar kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti i cili nëpërmes një statusi në rrjetet sociale ka ndarë dhimbjen e thellë me popullin turk dhe autoritetet atje,

“Ndaj dhimbjen e thellë me popullin turk dhe autoritetet atje pas tërmetit që ndodhi mëngjesin e sotëm në qytetin Kahramanmaras. Ngushëllime të gjithë familjeve që humbën të afërmit në këtë katastrofë natyrore dhe lutemi për shërim të shpejtë për gjithë të lënduarit. Solidarizohemi sot me ekipet e shpëtimit dhe gjithë Turqinë!”, ka shkruar Ahmeti.

https://www.facebook.com/AliAhmetiOfficial/posts/729412535219538