Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi ka pritur në takim Zëvendës kryeministren...

Ekspertë paralajmërojnë se inteligjenca artificiale mund ta sjellë zhdukjen e njerëzimit

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

30 ushtarë të plagosur nga serbët/ BE: Të ndalet përshkallëzimi i situatës pa kushte

Pas tensioneve të së hënës nata në veri të Kosovës kaloi e qetë, por mëngjesin e kësaj të marte protestuesit janë rikthyer sërish.   Megjithatë deri...

Zgjedhjet e 14 majit/ Besian Ajazi kandidat i PS për Gramshin?

Deputeti socialist Besian Ajazi, nuk e përjashtoi kandidimin për kryertar në Bashkinë e Gramshit, zonë në të cilën, është aktualisht përfaqësues i parlamentit.

 

 

Pyetjes së moderatores Pranvera Borakaj në emisionin ‘Quo Vadis’ në lidhje me marrjen e një angazhimi të tillë, Ajazi nuk e mohoi por shtoi se fillimisht duhet të shprehet në lidhje me këtë gjë kryesia e PS.

 

 

“Ky është një vendim që i takon kryesisë së Patrtisë Socialiste. Nëse kryesia vendos që unë të jem kandidat për Bashkinë e Gramshit do ta marr në konsideratë dhe për mua marrja e një përgjegjësie të tillë do të ishte nder, pse jo? .”– tha deputeti socialist Besian Ajazi.

 

 

Ajazi ishte një nga prurjet e reja të Partisë Socialiste në Kuvendin e Shqipërisë në zgjedhjet e 25 prillit të vitit 2021.

 

 

Ai grumbulloi një numër të konsiderueshëm votash në siglën e PS në qarkun e Elbasanit veçanërisht për Bashkinë e Gramshit, zonë të cilën përfaqëson.

 

 

Ajazi, me profesion në të kaluarën gazetar, ka një lidhje të ngushtë me Gramshin pasi është origjina e tij ndërsa babai i tij ka drejtuar më herët Bashkinë e këtij qyteti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Latest Posts

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi ka pritur në takim Zëvendës kryeministren...

Ekspertë paralajmërojnë se inteligjenca artificiale mund ta sjellë zhdukjen e njerëzimit

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

30 ushtarë të plagosur nga serbët/ BE: Të ndalet përshkallëzimi i situatës pa kushte

Pas tensioneve të së hënës nata në veri të Kosovës kaloi e qetë, por mëngjesin e kësaj të marte protestuesit janë rikthyer sërish.   Megjithatë deri...

Mos i humbisni

Rexhepi: Sot u prezantua dokumenti strategjik Programi Operativ Sektorial për Transport për vitet 2024-2027

Zëvendës ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bekim Rexhepi sot ishte pjesmarës në eventin e organizuar nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve me grupin punues...

Analistët: “Dashuria” e dy ish-“armiqve të përbetuar”, Kasami-Gashi, akt dëshpërimi dhe shterp!

“Është vetëm një përpjekje shterpe, për të mos thënë e dëshpëruar, e dy ish-kundërshtarëve të ashpër politik për të bërë një manovër të re...

Ra nga lartësia e pemës/ Humb jetën pas 11 ditësh tek Trauma 34-vjeçari

Një 34-vjeçar ka humbur jetën pas 11 ditësh, që qëndronte i shtruar në spitaline  Traumës.   Policia njofton se 34-vjeçari me iniciale P.K në datën...

“Princeshë e bukur”, një baladë e bukur nga Aleksander Gjelaj

Me tekst nga vet këngëtari Aleksander Gjelaj, muzikë nga vet ai dhe Florent Boshnjaku si dhe orkestrim nga Florent Boshnjaku, këngëtari Gjelaj vjen këtë...