Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Grubi në Opinion komenton situatën në Kosovë dhe nevojën e kordinimit me SHBA

Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi thotë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është konsultuar me qeverinë maqedonase për zhvillimet në veri...

Grubi numëron projektet kapitale të realizuara nga Qeveria në Çair

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga Ministri i Jashtëm Bujar Osmani, si dhe ministrat e Arsimit dhe Ekonomisë, Jeton Shaqiri dhe Kreshnik Bekteshi mbrëmjen e së mërkurës kanë takuar për një bashkëbisedim banorët e këshillit vendor “Skender Metallari” të degës së BDI në Çair të Shkupit.

Zyrtarët e lartë shtetëror dhe partiak të BDI-së kanë informuar banorët e Çairit me investimet që po bëhen dhe që janë në planë të bëhen në këtë komunë.

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi ka numëruar disa nga investimet kapitale që po bëhen në Çair, duke theksuar se gjithçka që ka qenë në dobi të qytetarëve e që është kërkuar nga Qeveria të miratohet ka marrë dritë jeshile.

“Nisma e asaj çerdhe famoze, si projekt i Qeverisë, dhe fatmirësisht i ka rënë në hise Bujarit që ta udhëheq atë mbledhje të Qeverisë, dhe është marrë ai vendim. Ne na bie në hise që në këtë Qeveri ta shtyjmë këtë projekt. Bëhet fjalë për çerdhen më të madhe në vend, 2 milionë euro çerdhe, më e madhja në shtet, me kapacitetin më të madh, nuk ka më të madhe. I kemi ndarë 900 mijë euro për pishinën në Çair, i ndamë 450 mijë euro për sallën e “Partizan” dhe i kemi transferuar në llogari të komunës së Çairit. Tash po bëhet rruga te “Fafa” 340 mijë euro prej Qeverisë, pishina te “Shqiponja”. Gjitha kërkesa që janë dorëzuar në Qeveri janë aprovuar, përfshirë edhe projektet për shkollat. Por jo vetëm për Çairin edhe për gjitha komunat tjerat”, tha Grubi.

Latest Posts

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Grubi në Opinion komenton situatën në Kosovë dhe nevojën e kordinimit me SHBA

Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi thotë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është konsultuar me qeverinë maqedonase për zhvillimet në veri...

Mos i humbisni

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...