Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Qëndroni të bashkuar rreth Ali Ahmetit, ruajeni Bashkimin Demokratik pët Integrim

QENDRONI TË BASHKUAR RRETH ALI AHMETIT, RUAJENI BASHKIMIN DEMOKRATIK PËR INTEGRIM

Partia politike shqiptare, e dalur nga Ushtria Çlirimtare Kombëtare, Bashkimi Demokratik për Integrim, është njëra ndër partitë me tërë bagazhin e mjatueshëm të kursit euroatlantik, është e aftë dhe stabile për të shpënë përpara projektet e mëdha properendimore e pro amerikane të themeluesit e kryetarit të saj historik Ali Ahmeti!

Mos u ndani e mos u prishni mes veti, sepse nëse jeni e mbeteni larg njeri tjetrit, armiqt e deridjeshëm, sot edhe kundërshtarë politik, jo vetëm janë të njëjtit, por edhe janë në gjendje të japin çdo gjë, për të ushqyer apetitet e smuara shqiptare dhe për të mposhtur frymën dhe kursin progresiv e dominues shqiptar në Maqedoninë e Veriut!

Të gjithë ju shqiptar të Maqedonisë së Veriut në përgjithësi dhe anëtar të strukturave drejtuese të të gjitha niveleve në BDI, mbajeni mend nëse nuk jeni të gjithë të një mendjeje e të një veprimi me Ali Ahmetin, i cili pas vitit 2001 është Babai politik i Maqedonisë së Veriut, do të përfundoni të humbur e do të jeni të mundur!

Do të mbeteni rrugëve, do ta keni fatin e dhjetra dhe qindra figurave politike që kanë pësuar fisko e debakël politik, modelet aty i keni para hundëve në Maqedoninë e Veriut, i keni edhe në Ksosove e i keni edhe në Shqipëri!

Prandaj thirrja ime nga fuqia e zemrës dhe e shpirtit është, më sa vijon: të dashur vëllezër e motra, anëtar e përkrahës dhe votues shqiptarë të BDI-së në Maqedoninë e Veriut, ruajeni BDI-në të papërqarë, qëndroni të bashkuar rreth saj e rreth Udhëheqësit të popullit shqiptar Ali Ahmeti!

Edhe armiqt tanë, tani kundërshtarë politik, e përdorin formulën e thuprrave të Skënderbeut!

Mos bini në të tillë grackë, se do të dilni të thyer e do të mbeteni të mundur, dhe për pasojë do të jeni edhe të humbur!

Humbësit nuk kanë përspektivë, ngadalë i pret tretja dhe i merr vdekja!

Ismet Sylejmani,
Prishtinë, 9 Shkurt 2023!

Latest Posts

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Mos i humbisni

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...