Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

Hill: Kemi probleme shumë thelbësore me Kurtin

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill, tha se Uashingtoni ka “disa probleme shumë thelbësore” me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.   Në një intervistë për Zërin...

Arrestohen plaçkitësit e tërmetit/ Tentuan të vidhnin edhe kamionët me ndihma për të prekurit

Autoritetet turke kanë arrestuar të paktën 98 persona pasi kanë vjedhur ndërtesat e dëmtuara nga tërmeti në Turqi.

 

 

Sipas burimeve të policisë, u kryen hetime ndaj të paktën 42 të dyshuarve në provincën jugore Hatay të Turqisë. Ekipet e sigurisë sekuestruan gjashtë armë, tre pushkë, bizhuteri, karta bankare, 11 mije dollarë dhe 70 mije lira turke.

 

 

Ndërsa dy persona të tjerë u arrestuan pasi u paraqitën si punonjës të ndihmës së shpejtë dhe dyshohet se u përpoqën të grabisnin gjashtë kamionë me ushqime për të prekurit nga tërmeti.

 

 

Ndërsa më herët Policia turke arrestoi 12 persona lidhur me shembjen e ndërtesave në provincat juglindore të vendit, pas tërmeteve të fuqishme që goditën Turqinë dhe Sirinë.

 

 

Hetimet pritet që të thellohen pasi të finalizohen operacionet e kërkim shpëtimit, për të parë shkeljet e mundshme në ndërtimin e objekteve tashmë të rrafshuara.

 

 

 

 

 

Latest Posts

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

Hill: Kemi probleme shumë thelbësore me Kurtin

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill, tha se Uashingtoni ka “disa probleme shumë thelbësore” me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.   Në një intervistë për Zërin...

Mos i humbisni

Grubi priti në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka pritur në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar me të cilët kanë diskutuar mbi rëndësinë e...

5 milionë denarë për dokumentacionin teknik për kanalizimin fekal, atmosferik dhe stacionin filtrues në komunën e Bogovinës

Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor dhe komuna e Bogovinës sot kanë nënshkruar marrëveshje për ndarjen e 5 milionë denarë për realizimin e...

Spanja regjistron pranverën më të nxehtë në histori

Pranvera e këtij viti ishte më e nxehta dhe dyta më thatë në Spanjë, që kur ky shtet ka nisur të regjistrojë temperaturat më...

BDI: Le t’i votojë Mickoski ndryshimet kushtetuese, BDI për integrim në BE del prej Qeverie

Bashkimi Demokratik për Integrim në mënyrë “ekspres” i është përgjigjur kërkesës së kreut të VMRO-së, Hristian Mickoski për daljen e BDI-së nga Qeveria. Sipas tyre,...