Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Qeveria shpall ditë zie për nesër, Grubi: Solidarizohemi me dhimbjen e popullit turk dhe sirian

Në Maqedoninë e Veriut dita e nesërme, (E Hënë) data 13 Shkurt 2023 është shpallur ditë zie, në shenjë solidarizimi me familjarët e viktimave nga tërmeti katastrofal në Turqi dhe Siri.

Lajmin e ka bërë të ditur zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes një njoftimi në rrjetin social Facebook, teksa sërish ka shprehur ngushëllime për popullin turk dhe sirian.

Njoftimi i plotë:

Në shenjë solidariteti me dhimbjen e madhe të popullit turk dhe sirian pas tërmetit katastrofal të 6 shkurtit 2023, në seancën e sotme të Qeverisë miratuam vendimin që dita e nesërme (E Hënë – 13.02.2023) të jetë ditë zie në të gjithë territorin e Maqedonisë së Veriut.

Shprehim edhe njëherë ngushëllimet e sinqerta ndaj të gjithëve që humbën të afërmit e tyre dhe shërim të shpejtë të lënduarve.

E gjithë bota në këmbë për të ndihmuar 🇹🇷dhe 🇸🇾 në këto çaste të rënda!

Latest Posts

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Mos i humbisni

Fillojnë punët për ndërtimin e Korridorit 8

Nënkryetari i parë i Qeverisë dhe ministri për Sistem Politik dhe Marrëdhënie mes Bashkësive, Artan Grubi, sot, në pikëpagesën Tetovë-Gostivar, do të merr pjesë...

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...