Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Grubi në Opinion komenton situatën në Kosovë dhe nevojën e kordinimit me SHBA

Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi thotë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është konsultuar me qeverinë maqedonase për zhvillimet në veri...

ASH-ja në Qeveri, Jonuzi: Alarm edhe për VMRO që t’i mbështesë ndryshimet kushtetuese

Bashkangjitja e Aleancës për Shqiptarët (ASH) me shumicën parloamentare përveç kauzës së madhe shtetërore për përshpejtimin e procesit për anëtarësim të vendit në Bashkimin Evropian, zyrtarizon edhe “Frontin për Evropën” të promovuar nga kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, kështu ka deklaruar në një deklaratë për portalin në gjuhën maqedonase “Faktor”, gazetari Destan Jonuzi.

“Hyrja e Aleancës për Shqiptarët në Qeveri, përveç kauzës së madhe shtetërore për përshpejtimin e procesit për anëtarësim të vendit në Bashkimin Evropian, zyrtarizon edhe aleancën me “Frontin për Evropën” të promovuar nga lideri i BDI-së, Ali Ahmeti muajt e fundit. Hyrja e ASH-së në Qeveri është alarm për të gjitha forcat progresive, përfshirë VMRO-DPMNE-në, që të mendojnë, reflektojnë dhe ti mbështesin ndryshimet e nevojshme kushtetuese në mënyrë që vendi të vazhdojë pa pengesa në rrugën drejt BE-së”, ka deklaruar Jonuzi për “Faktor”.

Latest Posts

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Grubi në Opinion komenton situatën në Kosovë dhe nevojën e kordinimit me SHBA

Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi thotë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është konsultuar me qeverinë maqedonase për zhvillimet në veri...

Mos i humbisni

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...