Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

Lidhja e Prizrenit/ Ahmeti: 145 vjet më pas, fryma dhe porositë atdhetare të krerëve të saj janë gjallë

Me rastin e 145 vjetorit të themelit të Lidhjes së Prizrenit, kryetari i BDI Ali Ahmeti ka shkruar se sot kujtojmë me krenari një nga...

Rusia kritikon Islandën për ‘shkatërrim’ raportesh dypalëshe

Ministria e Jashtme e Rusisë tha se vendimi i Islandës për të pezulluar aktivitetet e ambasadës në Moskë “shkatërron” bashkëpunimin dypalësh.   Islanda tha të...

Makina përplas motorin e Policisë Rrugore, lëndohet efektivi

Një motor i Policisë Rrugore është përfshirë në një aksident në vendin e quajtur “Qafa e Koshovicës”, në Fier.   Mësohet se një automjet tip...

Forumi shqiptar edhe në anketa, parti e parë me fitore të padiskutueshme

Sa më shumë po afrojnë zgjedhjet, aq më shumë po konfirmohet uniteti nacional rreth “Forumit Shqiptar”, kjo sjell fitoren e madhe të shqiptarëve dhe konfirmim të mandatit të kryetarit aktual, Nik Gjeloshaj.

“Forumi shqiptar” mbledh dhe afron shqiptarët e partive e shoqatave të ndryshme, të bindura se puna e një mandati e Nik Gjeloshajt, ka qenë shumë e mirë, me përgjegjësi e llogaridhënie.

Për një mandat kjo përbërje aktuale me në krye Nik Gjeloshaj ka krijuar më shumë mirëqenie për qytetarët e komunës së Tuzit, se tërë pushteti lokal i Malit të Zi më herët për një shekull.

Në mesin e treguesve të fitores së madhe të “Forumit Shqiptar”, është edhe anketa e fundit, ku ky forum, është bindshëm më i miri nga të gjitha partitë tjera së bashku.

Rol të rëndësishëm dhe kyç luan dhe diaspora shqiptare e cila tani më është bërë e ditur që njëzëri i është përgjigjjur kushtrimit të vendlindjes duke dhënë përkrahje unanime për Forumin Shqiptarë.

Anketa që flet vet, fitorja e “Forumit Shqiptar”, del të jetë e pandalshme.

Latest Posts

Lidhja e Prizrenit/ Ahmeti: 145 vjet më pas, fryma dhe porositë atdhetare të krerëve të saj janë gjallë

Me rastin e 145 vjetorit të themelit të Lidhjes së Prizrenit, kryetari i BDI Ali Ahmeti ka shkruar se sot kujtojmë me krenari një nga...

Rusia kritikon Islandën për ‘shkatërrim’ raportesh dypalëshe

Ministria e Jashtme e Rusisë tha se vendimi i Islandës për të pezulluar aktivitetet e ambasadës në Moskë “shkatërron” bashkëpunimin dypalësh.   Islanda tha të...

Makina përplas motorin e Policisë Rrugore, lëndohet efektivi

Një motor i Policisë Rrugore është përfshirë në një aksident në vendin e quajtur “Qafa e Koshovicës”, në Fier.   Mësohet se një automjet tip...

Mos i humbisni

24 vjet nga kapitullimi i Serbisë

ot bëhen 24 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes ushtarako-teknike të Kumanovës, me të cilën iu dha fund luftës në Kosovë, duke u dorëzuar ish-ushtria...

Takimi Biden-Sunak, në fokus thellimi i bashkëpunimit ekonomik

Presidenti Joe Biden zhvilloi një takim me kryeministrin e Britanisë së Madhe Rishi Sunak, i cili ndodhet për një vizitë në Shtetet e...

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...