Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

Hill: Kemi probleme shumë thelbësore me Kurtin

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill, tha se Uashingtoni ka “disa probleme shumë thelbësore” me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.   Në një intervistë për Zërin...

Cilësia e dobët e ajrit nga zjarret kanadeze ndikon deri në Karolinën e Veriut

Zyrtarët paralajmëruan banorët të qëndrojnë brenda dhe të kufizojnë aktivitetet në natyrë të enjten pasi një mjegull e dendur dhe e rrezikshme tymi nga...

Hajredin Kuçi: Koalicioni LDK-PDK i “Zanzi-barit”, nuk i bëri mirë demokracisë


Kuçi: Koalicioni LDK-PDK i “Zanzi-barit”, nuk i bëri mirë demokracisë.

Ish-numri dy i qeverisë Thaçi, Hajredin Kuçi ka folur për koalicionin me LDK-në i njohur si “Koalicioni i Zanzi-barit”, për të cilin thotë se nuk i ka bërë mirë demokracisë në vend.

Kuçi u shpreh i bindur se të mos bëheshin bashkë aso kohe këto dy fuqi politike, Vetëvendosje e Albin Kurtit nuk do të kishte hapësirë t’i fitonte asnjë palë zgjedhje.

“Koalicioni PDK-LDK, nuk i ka bërë mirë demokracisë, i ka bërë mirë Kosovës. Unë jam i bindur që nëse PDK ose LDK të ishin njëra në pozitë e njëra në opozitë, nuk do t’i vinte rendi VV-së. Por, bashkimi i këtyre dy subjekteve politike krijoi hapësirë për një subjekt tjetër që do të ishte më ndryshe.

Nuk ka dilemë që kish mujt me u bë edhe më mirë. Por, 20 vite të Kosovës, janë vite të arta, vite të lulëzimit, të lirisë, vite të ndërtimit, të infrastrukturës. Kur kemi hy në Kosovë më 1999, ka qenë e shkatërruar. Ne kur kemi hy në Qeveri më 2018, 14 shkolla kanë qenë në kontenjer”, u shpreh Kuçi në Kanal 10.

Latest Posts

Hill: Kemi probleme shumë thelbësore me Kurtin

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill, tha se Uashingtoni ka “disa probleme shumë thelbësore” me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.   Në një intervistë për Zërin...

Cilësia e dobët e ajrit nga zjarret kanadeze ndikon deri në Karolinën e Veriut

Zyrtarët paralajmëruan banorët të qëndrojnë brenda dhe të kufizojnë aktivitetet në natyrë të enjten pasi një mjegull e dendur dhe e rrezikshme tymi nga...

Mos i humbisni

5 milionë denarë për dokumentacionin teknik për kanalizimin fekal, atmosferik dhe stacionin filtrues në komunën e Bogovinës

Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor dhe komuna e Bogovinës sot kanë nënshkruar marrëveshje për ndarjen e 5 milionë denarë për realizimin e...

Spanja regjistron pranverën më të nxehtë në histori

Pranvera e këtij viti ishte më e nxehta dhe dyta më thatë në Spanjë, që kur ky shtet ka nisur të regjistrojë temperaturat më...

BDI: Le t’i votojë Mickoski ndryshimet kushtetuese, BDI për integrim në BE del prej Qeverie

Bashkimi Demokratik për Integrim në mënyrë “ekspres” i është përgjigjur kërkesës së kreut të VMRO-së, Hristian Mickoski për daljen e BDI-së nga Qeveria. Sipas tyre,...

Shkatërrimi i digës/ Ukrainas evakuon mijëra banorë, OKB paralajmëron pasoja

Ukraina është duke evakuuar mijëra njerëz të mërkurën, pasi sulmi në digën Kahovka ka rezultuar me vërshime të mëdha.   Dhjetëra fshatra tashmë i ka marrë...