Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Pesë vite pa Abdilaqim Ademin/ Ahmeti: Një politikan shembull që dha kontribut në proceset përparimtare

Në pesë vjetorin e ndarjes nga jeta të ish-Ministrit të arsimit, Abdilaqim Ademi, bashkëpartiakë, miq e bashkëpunëtorë kanë kujtuar veprën dhe jetën e tij.

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti shoqëruar nga ministra, drejtorë dhe bashkëveprimtarë vendosën kurora më lule tek varri i ish-Ministrit Ademi në fshatin Shemshovë.

Ahmeti përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka shprehur mirënjohje për gjithë punën e të ndjerit, duke e cilësuar si një ndër bashkëpunëtorët që dha kontribut të jashtëzakonshëm në proceset progresive të vendit.

Ndër te tjera, Ahmeti shkruan se Abdilaqim Ademin mbetet një politik shembull për të gjitha virtytet që ka poseduar si intelektual.

Postimi i plotë:

U bënë 5 vite pa mikun, bashkëveprimtarin tim të veprimit politik, Abdylaqim Ademin.
Sot në vendprehjen e tij në Shemshovë evokuam bashkë me familjarët, miqtë dhe bashkëveprimtarët e tij kujtimet mbi ato vite të jetës që i kaluam bashkë me të, kontributin e jashtëzakonshëm të tij në proceset përparimtare të vendit.
Abdylaqimi për ne mbetet shembulli i fisnikërisë, sinqeritetit dhe punës së palodhur në shërbim të së mirës së përgjitshme!
Qoftë i paharruar kujtimi për të!

https://www.facebook.com/AliAhmetiOfficial/posts/736072651220193

Latest Posts

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Mos i humbisni

Fillojnë punët për ndërtimin e Korridorit 8

Nënkryetari i parë i Qeverisë dhe ministri për Sistem Politik dhe Marrëdhënie mes Bashkësive, Artan Grubi, sot, në pikëpagesën Tetovë-Gostivar, do të merr pjesë...

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...