Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

Daci: LDK-ja po ec mirë dhe sigurt në skenën politike


Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Nexhat Daci, është shprehur i kënaqur me rrugëtimin e ish-partisë së tij.

Ai ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës është në rrugë të mirë.

Në një intervistë për “Albanian Post”, akademik Daci ka vlerësuar se LDK-ja po ec sigurt në skenën politike të Kosovës.

“Pos obligimeve të përditshme në Akademi, mundohem të gjej kohë për të përcjellë zhvillimet politike në vend, por në veçanti te ish partia ime LDK-ja. Me sa po e përcjelli unë, LDK-ja po ec mirë dhe sigurt në skenën politike të Kosovës. Unë jam krenar me këtë parti, dhe dëshiroj që ajo në këtë rrugëtim të jetë me e suksesshme dhe fituese në zgjedhjet e ardhshme”, ka thënë Daci.

Ai ka folur edhe për procesin e dialogut Kosovë-Serbi.

Sa i përket formimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, ai ka thënë se kryeministri Albin Kurti është në rrugën e duhur.

“Sa i përket themelimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, mendoj që kryeministri është në rrugën e duhur me popullin e vet”, është shprehur Daci.

Latest Posts

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

Mos i humbisni

Situata në veri të Kosovës/ Grubi fton autoritetet kosovare për kordinim me BE dhe SHBA për dialogun

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Kosovës duke bërë thirrje që autoritetet atje...

Ahmeti apelon për qetësim të situatës në veri të Kosovës dhe vazhdim të dialogut

Kryetari i BDI Ali Ahmeti sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Republikës së Kosovës dhe rikthim të palëve në...

Flet drejtori Sulejmani: Me grafën e etnitetit po vendosim rregull, larg keqpërdorimeve (Video)

Drejtori i Drejtorisë për Udhëheqjen me Librat Amë, Emir Sulejmani në një intervistë për Indeks.mk flet mbi grafën e vendosjes së etnitetit në dokumentet...

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...