Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Grubi në Opinion komenton situatën në Kosovë dhe nevojën e kordinimit me SHBA

Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi thotë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është konsultuar me qeverinë maqedonase për zhvillimet në veri...

Agron Dedivanaj: Votën për Malësinë jua kemi borxh fëmijëve tanë

Nga:Agron Dedivanaj-Sekretar i Shoqatës “Jehona e Malësisë”

Zgjedhjet lokale në Malësi janë vetëm pakë javë largë, dhe retorika dhe temperatura politike është rritur dukshëm. Kjo duket në faqet elektronike, në aktivitetet elektorale të subjekteve politike, në debate dhe diskutime brenda dhe jashtë Malësisë.
Shtrohet pyetja se pse këto zgjedhje janë kaqë jetike për të ardhmën e vendit?
Partitë politike mund të bëjnë shumë përgaditje politike, mediat mund të perpiqën t’u fabrikojn propaganda të shumëllojshme, mund të bëhën monitorime të ndryshme, por këto nuk mund të bien rezultate konkrete të zgjedhjeve.
Vetëm ju votues Malësor mund të përcaktoni të ardhmën e ndritur për Malësin dhe qytetarët e saj. Vota juaj simbolizon fjalën tuaj të lirë, simbolizon ëndrrat tuaja, simbolizon fatin e jetës dhe fëmijëve tuaj.
Ky është një mësim demokratik që çdo Malësor duhet ta ketë para sysh kur i drejtohet kutisë së votimit të 5 Marsit.
Misioni I çdo Malësori në këto zgjedhje duhet të jetë dalja në votime, hedhja e votës dhe mbrojtja e saj.
Çdo votues që zgjedh të mos votoj Forumin e Bashkimit të Partive Shqiptare, I bënë një nderë gjithë atyre që nuk u bëhet vonë për Malësorët, pasi që Malësia për ta nuk është e Malësorëve, është e tyre.
Nuk ia keni borxh vetëm vehtes apo historisë, ia keni borxh fëmijëve tuaj që nuk duhet të rritën nën okupimin e një pushteti të huaj, por nën udhëheqjen e administratorëve Shqipëtarë dhe të lirë.
Zgjedhjet e 5 Marsit janë midis Bashkimit të Partive Shqiptare që duan të ndërtojnë demokraci dhe atyre që duan të shofin dështim, atyre që duan drejtësi dhe atyre që ushqehen me krim, atyre që u dhimbset Malësia dhe Shqiptarët dhe atyre që nuk u bëhet vonë as për familjen e tyre, atyre që duan ta shofin Malësinë e varfër dhe atyre që duan ta shofin Malësinë e ngritur për nga ekonomia, kultura dhe arsimi, atyre që duan të punojnë e ndërtojnë me djersën e tyre dhe atyre që duan të pasurohen mbi fatëkeqësinë e Malësorëve.
Para 4 viteve keni qënë ju që i keni jetuar dhe vuajtur të githa, keni qënë ju që keni përtypur dhe ripërtypur propagandën e të gjitha organeve dhe cenzurave të ndryshme, keni qënë ju që jeni përballur me premtime boshe dhe gënjeshtra dita për ditë.
Prandaj edhe kësaj here sikurse herën e fundit, nuk keni nevoj të ndigjoni as njeri, pasi keni qënë ju vetë që e keni perjetuar punën, suksesin, aktivitetin, mbështetjen tuaj, ndertimin e vëndit, ngritjen e nivelit kulturor, edukativ, arsimor, të ombrelles së bashkimit të partive dhe krejt administrates Shqiptare si një shëmbull I suksesit edhe për krejt rajonin.
Shkoni drejt kutive të votimit dhe votoni vetvehtën, ndërgjegjën t’uaj, identitetin t’uaj.
Zgjedhjet e 5 Marsit vetëm ju mund t’i humbni dhe vetëm ju mund t’i fitoni.

Latest Posts

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Grubi në Opinion komenton situatën në Kosovë dhe nevojën e kordinimit me SHBA

Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi thotë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është konsultuar me qeverinë maqedonase për zhvillimet në veri...

Mos i humbisni

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...