Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

Hill: Kemi probleme shumë thelbësore me Kurtin

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill, tha se Uashingtoni ka “disa probleme shumë thelbësore” me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.   Në një intervistë për Zërin...

Ademi: Figura e Ali Ahmetit e pakontestueshme, besimi i qytetarëve tek BDI po rritet

Në një prononcim për Televizionin 21, koordinatori i grupit parlamentarë të BDI, Arbër Ademi, njëherë edhe nënkryetarë i partisë ka deklaruar se Bashkimi Demokratik për Integrim ende nuk ka caktuar ndonjë datë për mbajtjen e mbledhjes së Këshillit të përgjithshëm.

Ai ka thënë se zyrtarët e Bashkimit Demokratik për Integrim janë në takim të vazhdueshëm me qytetarët.

Brenda BDI-së gjithmonë zhvillohet një diskutim permanent lidhur me të gjitha cështjet dhe temat me të cilat përballemi si vend. Prandaj, asgjë nuk do të jetë e pazakontë nëse do të kemi ndonjë takim, sepse na bije për hise dhe kemi përgjegjësi sepse qytetarët na mbështesin. Besimi i qytetarëve po rritet edhe më shumë ndaj BDI-së dhe si parti politike serioze një gjë e tillë do të duhet të na karakterizojë”, tha Ademi.

Mes tjerash ai ka folur edhe për unitetin brenda BDI-së.

“Nuk ka kurfar dileme Brenda strukturave të Bashkimit Demokratik për Integrim. Është normale të ketë mendime ndryshe, për më tepër kur kryetari Ahmeti e ka shtyrë përpara traditën e të menduarit ndryshe brenda për brenda BDI-së, por ama secili prej nesh do të duhet tu përmbahet rregullave partiake që të mos kalohet në anarki”, deklaroi Ademi.

https://www.facebook.com/watch/?v=1823340938035944&t=0

Latest Posts

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

Hill: Kemi probleme shumë thelbësore me Kurtin

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill, tha se Uashingtoni ka “disa probleme shumë thelbësore” me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.   Në një intervistë për Zërin...

Mos i humbisni

Grubi priti në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka pritur në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar me të cilët kanë diskutuar mbi rëndësinë e...

5 milionë denarë për dokumentacionin teknik për kanalizimin fekal, atmosferik dhe stacionin filtrues në komunën e Bogovinës

Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor dhe komuna e Bogovinës sot kanë nënshkruar marrëveshje për ndarjen e 5 milionë denarë për realizimin e...

Spanja regjistron pranverën më të nxehtë në histori

Pranvera e këtij viti ishte më e nxehta dhe dyta më thatë në Spanjë, që kur ky shtet ka nisur të regjistrojë temperaturat më...

BDI: Le t’i votojë Mickoski ndryshimet kushtetuese, BDI për integrim në BE del prej Qeverie

Bashkimi Demokratik për Integrim në mënyrë “ekspres” i është përgjigjur kërkesës së kreut të VMRO-së, Hristian Mickoski për daljen e BDI-së nga Qeveria. Sipas tyre,...