Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

BDI: Heshtja e Mickoskit ndaj luftënxitjës së Nikollovskit, aprovim i orientimit antishqiptar të VMRO-së

Heshtja e Mickoski ndaj deklaratave luftënxitëse të bashkëpartiakut të tij, Aleksandar Nikollovski është aprovim i sërishëm publik i orientimit antishqiptar të VMRO DPME-së dhe demaskim i plotë i qëllimeve të tyre strategjike për acarimin e marrëdhënieve ndëretnike.

Mesa duket fotografia e liderit të tij, Mickoski me kallashnikov në duar ka frymëzuar Nikollovskin që të përdorë retorikë të urrejtjes ndaj bashkëqytetarëve të tij shqiptar, fjalor i papranueshëm dhe skandaloz për një politikan të kohës së sotme.

Këtë periudhë opinioni ka qenë dëshmitar i një vargu të veprimeve antishqiptare nga VMRO DPMNE, duke filluar nga shpifjet e akuzat pa fakte për udhëheqësit e politikës shqiptare në vend, politikat raciste lokale të bojkotimit të shqiptarëve, për të arritur tashmë deri te tashmë kërcënimet direkte me luftë dhe prishje të rendit publik.

VMRO DPMNE-ja, Levica, të gjithë bashkëpunëtorët e tyre dhe ata shqiptarë që janë vendosur në shërbim të këtyre agjendave, duhet ta dijnë se veprimet e këtilla nuk kalojnë, asnjëherë nuk do të mund ta defokusojnë opinionin dhe vendin nga fryma europiane me gënjeshtra e mashtrime që janë doktrinë e dëshmuar dhe mirë e demaskuar edhe me vendime gjyqësore për krim dhe korrupsion.

Bashkimi Demokratik për Integrim dhe të gjitha forcat progresive në vend nuk do të lejojnë prishjen e marrëdhënieve të mira ndëretnike të ndërtuara me shumë investim politik vendor dhe ndërkombëtar.

Latest Posts

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Mos i humbisni

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...