Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

“Dajti Ekspres”, një aventurë për të mos u humbur!

“Dajti Ekspres”, është një nga aventurat që asnjë njeri nuk duhet ta humbasë.   Me një gjatësi  prej 4350 metra dhe një lartësi që arrin...

SHBA-ja sanksionon shtatë rusë: Tentuan ta destabilizojnë edhe Ballkanin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë sanksionuar shtatë anëtarë kryesorë të një grupi rus, të lidhur me shërbimet e inteligjencës, për tentimet e...

Me Mickoskin ose pa të, Maqedonia do të vazhdojë drejt BE-së

Kundërshtarët më të mëdhenj të anëtarësimit të Maqedonisë në BE për momentin janë Rumen Radev, ose “agjenti i Putinit” dhe Hristijan Mickoski. Të dy...

Sinishtaj dënon ashpër sjelljen shtazore të policisë malazeze:Mali i Zi ka synim konkret zbrapstimin etnik të shqiptarëve

Në rjetet sociale kanë qarkulluar video ku shihet se si në mënyrë shtazore policia kufitare e Malit të Zi malltreton qytetarë shqiptarë dhe të huaj.

Kundrejt kësaj dukurie ka reaguar nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij social Kryetari i Shoqatës “Jehona e Malësisë” në Michigan,Vilson Sinishtaj,i cili ka ka thënë se Mali i Si në thelbin e vet është Anti-Shqiptarë,dhe për këtë ai është quajtur “Nacionalist”bile dhe në ekstrem.

“Mali i Zi ka synim zbrapstimin etnik të shqiptarëve nga trojet e tyre shekullore,e gjoja tash po na fton në “vllarëzërim bashkim”,ka thënë Sinishtaj.

Ndër të tjera Sinishtaj ka pyetur se si mund të votohet një kualicion që dirigjohet nga po ata që kan kan instaluar këto dukuri shtazore anti-shqiptare.

Ja postimi i plotë:

Shpesh jam kritikuar si “Nacionalist” bile edhe ekstrem, sepse unë gjithëherë kam than haptas : Mali i Zi është në thelbin e vet Anti-Shqiptar. Mali i Zi ka synim konkret zbrabstimin etnik të Shqiptarve nga trojet tona shekullore dhe tash gjoja na fton në “vllazrim bashkim”. Atëher si mund të votosh një koalicion që dirigjohet nga po ata që instaluan keto dukuri shtazore anti Shqiptare!

https://fb.watch/iR0L8YSQ3h/

Latest Posts

“Dajti Ekspres”, një aventurë për të mos u humbur!

“Dajti Ekspres”, është një nga aventurat që asnjë njeri nuk duhet ta humbasë.   Me një gjatësi  prej 4350 metra dhe një lartësi që arrin...

SHBA-ja sanksionon shtatë rusë: Tentuan ta destabilizojnë edhe Ballkanin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë sanksionuar shtatë anëtarë kryesorë të një grupi rus, të lidhur me shërbimet e inteligjencës, për tentimet e...

Me Mickoskin ose pa të, Maqedonia do të vazhdojë drejt BE-së

Kundërshtarët më të mëdhenj të anëtarësimit të Maqedonisë në BE për momentin janë Rumen Radev, ose “agjenti i Putinit” dhe Hristijan Mickoski. Të dy...

Mos i humbisni

Editorial/ Ali Ahmeti, hijerëndi i shqiptarisë!

Ali Ahmeti për arsye të shumta është shndërruar në një figurë unike politike. “Momento” nga latinishtja do të thotë “mos harro mbaje në mendje”....

Kina: Aleancat si NATO-ja mund të nxisin konflikt në Azi-Paqësor

Ministri kinez i Mbrojtjes, Li Shangfu, ka paralajmëruar të dielën kundër krijimit të aleancave ushtarake të ngjashme me NATO-n, në rajonin e Azi-Paqësorit, duke...

Izet Mexhiti koordinoi festën paralele të BDI-së në Tetovë me Lëvizjen BESA?!

Disa orë pas shpalljes së njoftimit për shënimin e 21 vjetorit të themelimit të Bashkimit Demokratik për Integrim zyrtarisht nga partija, manifestim ky që...

Nesër në Shkup, Ali Ahmeti shënon 21 vjetorin e BDI-së

Më 5 qershor (nesër) Bashkimi Demokratik për Integrim me koktej festiv do të festojë 21 vjetorin e formimit të kësaj partie. Nëpërmjet një postimi në...