Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Llalla: Grubi i qartë, e tha të vërtetën, VMRO është nxitëse e urrejtjes

Njohësi i rrethanave politike dhe analisti Arben Llalla në një prononcim për indeks.mk ka komentuar fjalimin që zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi e bëri dje në Kuvendin e Maqedonisë.

Llalla tha se Grubi ishte i qartë dhe ka thënë të vërtetën për VMRO-në. Sipas tij, VMRO është nxitëse e urrejtjes etnike të maqedonasve ndaj shqiptarëve.

“Në kohën e qeverisjes së VMRO kishim rrahje në autobuzë, përzënien e shqiptarëve ngs shtëpitë e tyre, gjoba të rënda ndaj bizneseve tl ndryshme. Prandaj në fjalimin e tij zëvendës kryeministri ishte i qartë, tha vetëm disa të vërteta sepse korrupsioni i qeverisjes së VMRO është një gropë e thellë. VMRO për të mbuluar korrupsionin e saj po përdor gjuhln e nxitjes së urrejthes midis etnive dhe fqinjëve me Maqedonin”, tha Llalla.

Ai shtoi se VMRO-ja ishte arsyeja që Maqedonia u bllokua ndër vite.

“VMRO në vend të gjende rrugën e zgjidhjes për çështjen e emrit me Greqinë, ajo bllokojë dhe shfrytëzojë egjeasit duke nxitur një urrejtje midis fqinjëve”, përfundoi Llalla.

Latest Posts

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Mos i humbisni

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...