Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

Lidhja e Prizrenit/ Ahmeti: 145 vjet më pas, fryma dhe porositë atdhetare të krerëve të saj janë gjallë

Me rastin e 145 vjetorit të themelit të Lidhjes së Prizrenit, kryetari i BDI Ali Ahmeti ka shkruar se sot kujtojmë me krenari një nga...

Rusia kritikon Islandën për ‘shkatërrim’ raportesh dypalëshe

Ministria e Jashtme e Rusisë tha se vendimi i Islandës për të pezulluar aktivitetet e ambasadës në Moskë “shkatërron” bashkëpunimin dypalësh.   Islanda tha të...

Makina përplas motorin e Policisë Rrugore, lëndohet efektivi

Një motor i Policisë Rrugore është përfshirë në një aksident në vendin e quajtur “Qafa e Koshovicës”, në Fier.   Mësohet se një automjet tip...

Eftov: Sulmet ndaj Artan Grubit janë sulme ndaj Ali Ahmetit (Video)

Mospajtimet brenda BDI-së rrezikojnë stabilitetin e koalicionit në Maqedoni, mendon gazetari Vasko Evtov dhe sulmet ndaj Artan Grubit, në fakt janë sulme ndaj liderit të BDI-së, Ali Ahmeti.

Eftovi në emisionin e tij “Në qendër”, tha se ky mospajtimet midis kryetarit aktual Ali Ahmeti dhe anëtarëve të tjerë të lartë të partisë, po sjell rreziqe për stabilitetin e koalicionit qeveritar në Maqedoni. Sipas tij, e njëjta përpjekje disa muajsh u bë me qëllim të destabilizimit të LSDM-në, duke ndezur konfliktit mes Dimitar Kovaçevskit dhe Zoran Zaevit.

“Për atë konflikt në BDI, për këtë janë “djemtë e zjarrit”, prandaj e shihni se sulmet ndaj Artan Grubit tani nuk po udhëhiqen më nga “djemtë e zjarrit” apo nga njerëzit që janë të pakënaqur me Artan Grubin, njerëzit që janë të pakënaqur me Ali Ahmetin, në fakt sulmi ndaj Artan Grubit do të thotë sulm ndaj Ali Ahmetit. Nëse ka sukses në proces ose në tentativën për t’u zëvendësuar ose i pensionuari politikisht ose i margjinalizuari Artan Grubi është realisht i margjinalizuar, penzionuar politikisht Ali Ahmeti , atëherë nuk keni dilemë. Artan Grubi është njejtë me Ali Ahmetin dhe në fakt, sulmet ndaj Artan Grubit nga “djemtë e zjarrit”, VMRO-DPMNE dhe strukturat nën kontrollin e tyre nënkuptojnë sulme ndaj BDI-së dhe Ali Ahmetit.”-vlerëson Vasko EVtov.

“Pse?”, pyetet ai dhe përgjigjet: “Sepse Ali Ahmeti dhe BDI janë në fakt themeli i krijimit të atij koalicioni evropian në Republikën e Maqedonisë. Nëse ju e destabilizoni BDI-në, a u përpoqën një ose dy muaj më parë të destabilizojnë LSDM-në duke e ndezur përgjithmonë historinë e konfliktit mes Dimitar Kovaçevskit dhe Zoran Zaevit, këtë do ta analizojmë gjatë emisionit ose gjatë kësaj analize politike, dhe dështuan, tani është radha e Artan Grubit, Ali Ahmetit dhe BDI-së.”

https://www.facebook.com/watch/?v=1039347457043441&t=0

Latest Posts

Lidhja e Prizrenit/ Ahmeti: 145 vjet më pas, fryma dhe porositë atdhetare të krerëve të saj janë gjallë

Me rastin e 145 vjetorit të themelit të Lidhjes së Prizrenit, kryetari i BDI Ali Ahmeti ka shkruar se sot kujtojmë me krenari një nga...

Rusia kritikon Islandën për ‘shkatërrim’ raportesh dypalëshe

Ministria e Jashtme e Rusisë tha se vendimi i Islandës për të pezulluar aktivitetet e ambasadës në Moskë “shkatërron” bashkëpunimin dypalësh.   Islanda tha të...

Makina përplas motorin e Policisë Rrugore, lëndohet efektivi

Një motor i Policisë Rrugore është përfshirë në një aksident në vendin e quajtur “Qafa e Koshovicës”, në Fier.   Mësohet se një automjet tip...

Mos i humbisni

Nikollovski: Kavaçevski kreativ, Mickoski bashkëpunues, Ahmeti largpamës!

“Mund të ketë shpresë për Maqedoninë, tregoi takimi i liderëve, për habinë e të gjithëve. Tre liderët e partive më të mëdha politike ranë...

24 vjet nga kapitullimi i Serbisë

ot bëhen 24 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes ushtarako-teknike të Kumanovës, me të cilën iu dha fund luftës në Kosovë, duke u dorëzuar ish-ushtria...

Takimi Biden-Sunak, në fokus thellimi i bashkëpunimit ekonomik

Presidenti Joe Biden zhvilloi një takim me kryeministrin e Britanisë së Madhe Rishi Sunak, i cili ndodhet për një vizitë në Shtetet e...

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...