Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Grubi në Opinion komenton situatën në Kosovë dhe nevojën e kordinimit me SHBA

Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi thotë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është konsultuar me qeverinë maqedonase për zhvillimet në veri...

Drejtori Halili priti në takim James Fritzi, drejtor i Multiband Global dhe AMRR nga Teksasi

Sot, drejtori i Fondit për Inovacion dhe Zhvilim Teknologjik, Festim Halili ka pritur në takim James Fritzi, drejtor i Multiband Global dhe AMRR nga Teksasi i SHBA.

Takimi sipas drejtorit Halili ka të bëj me zhvillimin teknologjik dhe shkencor në vendin tonë si dhe bashkëpunimi në fushat e inovacionit.

Po kush është James Fritzi?

James Fritzi dhe kompania e tij Multiband Global and AMRR me seli në Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës është kryesisht e fokusuar në fushën e shërbimeve teknologjike në SHBA por edhe në mbarë botën.

Madje, Fritzi ka qenë i angazhuar edhe në ekipet e senatorëve amerikan të Partisë Demokratike të Donald Trump.

Postimi i drejtorit Halili:

Takim shumë miqësor me z. James Fritzi, drejtor i Multiband Global dhe AMRR nga Teksasi i SHBA-ve.

Vizionet e tij për zhvillimin teknologjik dhe shkencor në vendin tonë ishin tepër inkurajuese. Dy vendet tona mike ndajnë vlera të përbashkëta dhe bashkëpunimi në fushat e inovacioneve dhe teknologjive është mjaft i rëndësishëm.

https://www.facebook.com/photo?fbid=10161223584906833&set=a.10151725484111833

Latest Posts

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Grubi në Opinion komenton situatën në Kosovë dhe nevojën e kordinimit me SHBA

Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi thotë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është konsultuar me qeverinë maqedonase për zhvillimet në veri...

Mos i humbisni

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...