Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

“Dajti Ekspres”, një aventurë për të mos u humbur!

“Dajti Ekspres”, është një nga aventurat që asnjë njeri nuk duhet ta humbasë.   Me një gjatësi  prej 4350 metra dhe një lartësi që arrin...

SHBA-ja sanksionon shtatë rusë: Tentuan ta destabilizojnë edhe Ballkanin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë sanksionuar shtatë anëtarë kryesorë të një grupi rus, të lidhur me shërbimet e inteligjencës, për tentimet e...

ASH në Qeveri, Xhelili: Ia prishi planet VMRO-së dhe Mickoskit

Aleanca për Shqiptarët (ASH) me hyrjen në qeveri tejkaloi veten për interesa më madhore, vlerëson ish-deputeti Zudi Xhelili, duke shtuar se vet reshtimi i kësaj parti në frontin pro europian ka domethënie të madhe.

“Për përfshirjen e ASH-së në qeveri u bë zhurmë e madhe, veçanrisht nga opozita maqedonase që ndoshta ua prishi planet që kishin. Hyrja ASH-së në qeveri është një mundsi për të kontribuar në rrugën europiane të vendit. ASH me hyrjen në qeveri tejkaloi veten për interesa më madhore, vet reshtimi i kësaj parti në frontin pro europian nënkupton shumë. Ishte momenti që të gjithë që janë deklaruar për antarsim të vendit në BE të tregohen në vepër”, mdeklaroi Xhelili për PRESSonline.mk

Sipas tij, kjo periudh është historike për të ruajtur paqen dhe stabilitetin e rajonit,kur dihet se egzistojnë forca destruktive që kërkojnë të inicojnë ndasi dhe përçarje, ndërsa janë në mbështetje të agresorit Rus në Ukrain.

Latest Posts

“Dajti Ekspres”, një aventurë për të mos u humbur!

“Dajti Ekspres”, është një nga aventurat që asnjë njeri nuk duhet ta humbasë.   Me një gjatësi  prej 4350 metra dhe një lartësi që arrin...

SHBA-ja sanksionon shtatë rusë: Tentuan ta destabilizojnë edhe Ballkanin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë sanksionuar shtatë anëtarë kryesorë të një grupi rus, të lidhur me shërbimet e inteligjencës, për tentimet e...

Mos i humbisni

Aksidentohen turistët, shpëtojnë mrekullisht dy personat që ndodheshin në automjet

Dy turistë të cilët udhëtonin nga Tirana në drejtim të Klosit janë aksidentuar në fshatin Xibër – Hane.   Mjeti me të cilin ata udhëtonin...

Editorial/ Ali Ahmeti, hijerëndi i shqiptarisë!

Ali Ahmeti për arsye të shumta është shndërruar në një figurë unike politike. “Momento” nga latinishtja do të thotë “mos harro mbaje në mendje”....

Kina: Aleancat si NATO-ja mund të nxisin konflikt në Azi-Paqësor

Ministri kinez i Mbrojtjes, Li Shangfu, ka paralajmëruar të dielën kundër krijimit të aleancave ushtarake të ngjashme me NATO-n, në rajonin e Azi-Paqësorit, duke...

Izet Mexhiti koordinoi festën paralele të BDI-së në Tetovë me Lëvizjen BESA?!

Disa orë pas shpalljes së njoftimit për shënimin e 21 vjetorit të themelimit të Bashkimit Demokratik për Integrim zyrtarisht nga partija, manifestim ky që...