Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

Lidhja e Prizrenit/ Ahmeti: 145 vjet më pas, fryma dhe porositë atdhetare të krerëve të saj janë gjallë

Me rastin e 145 vjetorit të themelit të Lidhjes së Prizrenit, kryetari i BDI Ali Ahmeti ka shkruar se sot kujtojmë me krenari një nga...

Rusia kritikon Islandën për ‘shkatërrim’ raportesh dypalëshe

Ministria e Jashtme e Rusisë tha se vendimi i Islandës për të pezulluar aktivitetet e ambasadës në Moskë “shkatërron” bashkëpunimin dypalësh.   Islanda tha të...

Makina përplas motorin e Policisë Rrugore, lëndohet efektivi

Një motor i Policisë Rrugore është përfshirë në një aksident në vendin e quajtur “Qafa e Koshovicës”, në Fier.   Mësohet se një automjet tip...

“Do shkojë gjaku në gju”, si e kërcënoi Dan Hutra babanë e ish-gruas


Dan Hutra, i cili vrau 3 gra të mërkurën në Tiranë, kishte qenë i dhunshëm dhe për këtë arsye ish-bashkëjetuesja Elena Hysa ishte ndarë prej tij.

Elena Hysa e kishte denoncuar Dan Hutrën vetëm 1 muaj pasi kishte nisur bashkëjetesën me të për dhunë fizike dhe psikologjike, shkruan Euronews .al.

Në denoncimin e qershorit 2022, mes të tjerash ish-bashkëjetuesja e Dan Hutrës tregon një episod ku 40-vjeçari kërcënon babanë e saj duke i thënë: “Dua kokë njeriu do shkojë gjaku deri në gju, sepse vajza juaj më ka ikur nga shtëpia”. Më tej ai i ka kërkuar të atit të bashkëjetuesen që t’i kthente paratë e fejesës (4 mijë euro).

Hysa ka treguar në kallëzimin e saj se Hutra ka këmbëngulur përmes presioneve të vazhdueshme që prindërit e saj t’i kthenin të gjitha paratë, duke e akuzuar se nuk e kishte fëmijën me të (ishte shtatzënë).

“Nëse nuk mi jepni do ta bëj vendin gjak, nuk do ta mbaj kopilin tuaj, do shkruajnë mediat botërore për mua”, denoncon Hysa në kallëzimin e saj.

Latest Posts

Lidhja e Prizrenit/ Ahmeti: 145 vjet më pas, fryma dhe porositë atdhetare të krerëve të saj janë gjallë

Me rastin e 145 vjetorit të themelit të Lidhjes së Prizrenit, kryetari i BDI Ali Ahmeti ka shkruar se sot kujtojmë me krenari një nga...

Rusia kritikon Islandën për ‘shkatërrim’ raportesh dypalëshe

Ministria e Jashtme e Rusisë tha se vendimi i Islandës për të pezulluar aktivitetet e ambasadës në Moskë “shkatërron” bashkëpunimin dypalësh.   Islanda tha të...

Makina përplas motorin e Policisë Rrugore, lëndohet efektivi

Një motor i Policisë Rrugore është përfshirë në një aksident në vendin e quajtur “Qafa e Koshovicës”, në Fier.   Mësohet se një automjet tip...

Mos i humbisni

Nikollovski: Kavaçevski kreativ, Mickoski bashkëpunues, Ahmeti largpamës!

“Mund të ketë shpresë për Maqedoninë, tregoi takimi i liderëve, për habinë e të gjithëve. Tre liderët e partive më të mëdha politike ranë...

24 vjet nga kapitullimi i Serbisë

ot bëhen 24 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes ushtarako-teknike të Kumanovës, me të cilën iu dha fund luftës në Kosovë, duke u dorëzuar ish-ushtria...

Takimi Biden-Sunak, në fokus thellimi i bashkëpunimit ekonomik

Presidenti Joe Biden zhvilloi një takim me kryeministrin e Britanisë së Madhe Rishi Sunak, i cili ndodhet për një vizitë në Shtetet e...

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...