Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

Hill: Kemi probleme shumë thelbësore me Kurtin

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill, tha se Uashingtoni ka “disa probleme shumë thelbësore” me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.   Në një intervistë për Zërin...

Kampion bote për të tretën herë, do bëj krenar çdo shqiptar/ Hadribeaj: Pikësynimi im do jetë UFC-ja

Ka pak ditë që ka mbrojtur titullin kampion bote. Shqiptari i famshëm dhe shumë i suksesshëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Adrian Hadribeaj vjen edhe këtë herë si fitues në ndeshjen ndaj meksikanit Erick Loazano.

Ndeshja është zhvilluar më 18 shkurt në Wayne të Michigan, ndeshja për super Walterweight (pesha e mesme) në mes të Adrian Hadribeaj dhe meksikanit Erick Lozano për titullin kampion bote në organizatën Light Out Championship.

Vlenë të theksohet se ky ishte titulli i tretë për kampion në 7 vitet e fundit në ligën profesionale.

Gjatë kësaj ndeshje, Hadribeaj ka pasur si gjithmonë mbështetjen e shqiptarët që nuk kanë munguar të jenë të pranishëm në vendin ku është zhvilluar ndeshja.

Hadribeaj thotë se nga kjo ndeshje ka dal shumë i kënaqur nga vetja, plus asaj që për herë të parë prindërit e tij e kanë ndjekur live ndeshjen duke e mbështetur direkt nga salla.

“Për herë të parë në gjithë këto vite karrierë kisha prindërit duke më shikuar dhe mbështetur live. Ky është vetëm fillimi dhe më shumë trofe do vijnë. Do përfaqësoj sa më shumë dhe fortë kombin tim si asnjëherë më parë”, u shpreh Hadribeaj.

Latest Posts

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

Hill: Kemi probleme shumë thelbësore me Kurtin

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill, tha se Uashingtoni ka “disa probleme shumë thelbësore” me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.   Në një intervistë për Zërin...

Mos i humbisni

Grubi priti në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka pritur në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar me të cilët kanë diskutuar mbi rëndësinë e...

5 milionë denarë për dokumentacionin teknik për kanalizimin fekal, atmosferik dhe stacionin filtrues në komunën e Bogovinës

Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor dhe komuna e Bogovinës sot kanë nënshkruar marrëveshje për ndarjen e 5 milionë denarë për realizimin e...

Spanja regjistron pranverën më të nxehtë në histori

Pranvera e këtij viti ishte më e nxehta dhe dyta më thatë në Spanjë, që kur ky shtet ka nisur të regjistrojë temperaturat më...

BDI: Le t’i votojë Mickoski ndryshimet kushtetuese, BDI për integrim në BE del prej Qeverie

Bashkimi Demokratik për Integrim në mënyrë “ekspres” i është përgjigjur kërkesës së kreut të VMRO-së, Hristian Mickoski për daljen e BDI-së nga Qeveria. Sipas tyre,...