Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Politikologu Vilson Junçaj: Malësisë i është rikthyer lavdia e saj e vjetër, Malësia frymon shqip

Poltikologu dhe expert më i ri i europian në politikën Amerikane,Vilson Junçaj ka analizuar situatën politke në Tuz,me shkas zgjedhjet e 5 Marsit.

“E ardhmja u takon atyre që punojnë për zhvillimin e vendit të vetë, atyre që krijojnë mundësi të barabarta për të gjithë dhe atyre që punojnë për mirëqenien e të gjithë qytetarëve”-ka theksuar Junçaj.

Politikologu Vilson Junçaj ka vlersuar lartë punën e pushtetit aktual me në krye Nik Gjeloshaj,për të arituarat në mandatin katër vjeçar,ku ka potencuar se zhvillimi është i dukshëm dhe se zgjedhja është shum e logjikshme dhe se askush nuk mund të votoj kundër prosperitetit të vendlindjes dhe shtëpisë së vet.

Ja postimi i plotë:

E ardhmja u takon atyre që punojnë për zhvillimin e vendit të vetë, atyre që krijojnë mundësi të barabarta për të gjithë dhe atyre që punojnë për mirëqenien e të gjithë qytetarëve. Asnjëherë nuk ka qenë më e lehtë për qytetarët të shohin se kush ka punuar e kush nuk ka punuar për të mirën e atdheut.
Nëse llogarisim në bazë të projekteve dhe planeve të realizuara, asnjë komunë në Mal të Zi nuk ka arritur një nivel më të lartë të zhvillimit për vetëm 4 vite të menaxhimit të mirë sesa Komuna e Tuzit. Zhvillimi shihet më së miri në numra. Administrata aktuale ka rritur buxhetin me 512%, ka rritur numrin e investimeve kapitale me 876%, ka rritur mbështetjen për bujqit me 2735%, ka rritur numrin e bursistëve me 714% dhe shumë të tjera. Ergo, zgjedhja është e logjikshme, sepse mendoj se nuk është e mundur që dikush të votojë kundër prosperitetit të vendlindjes dhe shtëpisë së vetë!
Progres ka shënuar edhe faktorizimi i rolit të të rinjve në shoqëri, ku a posteriori shihet se të rinjtë janë bërë vendimmarrës, krijues të fateve të tyre dhe u është dhënë mundësia për punësim profesional. Forcimi i rolit të të rinjve është një recetë për një mjedis të shëndetshëm dhe të drejtë.
Një nga risitë që do të përmirësojë edhe më tej pozitën e të rinjve është pikërisht projekti i madh kapital, që është ndërtimi i Qendres universitare në Tuz. Në këtë mënyrë, Malësia do të fitojë një pasuri të madhe, përkatësisht studentët e saj.
Malësisë i është rikthyer lavdia e saj e vjetër, Malësia frymon shqip. Malësia is back!
Punë dhe përkushtim në vend të fjalëve boshe, projekte të realizuara në vend të premtimeve të paplotësuara, bashkim dhe zhvillim në vend të divide et impera!

Latest Posts

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Mos i humbisni

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...