Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Aksidenti në Larisa/ Mes dhimbjes dhe dëshpërimit, përcillet për në banesën e fundit 23-vjeçarja shqiptare

Mëngjesin e kësaj të shtune po përcillet në banesën e fundit 23-vjeçarja shqiptare që ndërroi jetë në aksidentit tragjik në Larisa. Ceremonia mortore po bëhet në kishën e Shenjtë të Pjetrit dhe Palit në Giannica, ku të afërm e familjarë po i japin lamtumirën e fundit 23-vjeçares Ifigenia Mitska.

 

Familja dhe shoqëria e saj janë të zhytur në zi dhe dhimbje, teksa shumë njerëz janë solidarizuar dhe ndodhen në tempull për të nderuar kujtimin e saj.

 

Ifigenia Mitska ishte në vagonin 3 të trenit Intercity 62 dhe po kthehej me partnerin e saj nga Athina, ku kishin shkuar për të festuar.

Familja e të ndjerës pret një falje për dhimbjen e shkaktuar, raportohet të ketë thënë avokati.

 

 “Sot është një moment shumë i vështirë për familjen e 23-vjeçares Ifigenia Mitska, në orën 11:00 varrimi i saj bëhet në Giannica”, deklaroi ai.Ne kemi besim te drejtësia greke, jemi të sigurt që përgjegjësitë do të marrin atë që meritojnë. Familjet e viktimave presin një falje të sinqertë të cilën nuk e kanë dëgjuar”, shtoi ai.

 

Këtë të shtunë pritet përballja me drejtësinë e shefit të stacionit, i cili dyshohet se është përgjegjësi kryesor i kësaj tragjedie.

 

Latest Posts

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Mos i humbisni

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...