Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Grubi në Opinion komenton situatën në Kosovë dhe nevojën e kordinimit me SHBA

Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi thotë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është konsultuar me qeverinë maqedonase për zhvillimet në veri...

Shkoi të vidhte pula, por u masakrua nga djali i shtëpisë; vdes nga plagët tek Spitali i Traumës

Ka marrë një rrjedhë tragjike ngjarja e ndodhur në orët e para të mëngjesit të 26 shkurtit në lagjen “11 Janari” në Kuçovë,ku një hajdut u masakrua nga I zoti Ii baneses ku ai kishte shkuar të vidhte pula.

 

52-vjeçari Lefter Brisku,i njohur ndryshe edhe me emrin Krenar Brisku,nuk ka mundur dot ti mbijetojë plagëve të marra dhe mesditën e sotme ka vdekur në ambjentet e Spitalit të Traumës në Tiranë,ku u dërgua menjëherë pas ngjarjes në gjendje kome,për shkak të goditjeve të shumta që kishte marrë në kokë.Lefter Brisku qëndroi 7-ditë në Spitalin e Traumës,ku sipas familjarëve mësohet se nuk ka reaguar asnjë moment deri mesditën e sotme kur edhe ka dhënë shpirt.

 

Familja Brisku në lagjen “11 Janari” në Kuçovë ka hapur pasditen e sotme dyert e mortit,në pritje të trupit të viktimës,ndërkohë që në banesën 2- katëshe të 20-vjeçarit Bjorsi Shushari (tashmë i shoqëruar nga policia pasi po proçedohej fillimisht pas ngjarjes në gjendje të lirë),gjithçka është e mbyllur.Familjarët e viktimës Lefter Brisku kërkojnë drejtësi për 52-vjeçarin,që sipas tyre u masakrua në mënyrë barbare nga i riu për dy pula.Vëllai i viktimës,Shyqo Brisku i bën apel shteti të vërë para drejtësisë 20-vjeçarin që masakroi për vdekje vëllain e tij,kur-sipas tij-kishte edhe mënyra të tjera për ta neutralizuar e më pas njoftuar policinë.

 

“Nese vëllai kishte shkuar për të vjedhur ata duhet të njoftonin policinë kur e panë në oborr dhe jo ta masakronin për vdekje.Vëllai im ka dalë atë natë nga shtëpia i dehur dhe në atë gjendje që ndodhej ishte shumë e thjeshtë që një 20-vjeçar ta neutralizonte e të thërriste policinë por jo ta masakronte për vdekje.Lajmin e morëm vesh nga mediat sepse policia nuk na njoftoi,as në Spitalin Ushtarak se pamë dot derisa vdiq,vetëm nusja mundi të hyjë brenda por vëllai nuk reagoi asnjëherë.Ne kërkojmë drejtësi për vëllain tonë,që la jetim djalin e vetëm 16-vjeç”-,ka thënë Shyqo Brisku.

 

Viktima dhe agresori jetonin në të njëjtën lagje në qytetit e Kuçovës por edhe pse shtëpitë e tyre ishin mjaft larg nga njëra-tjetra banorët e lagjen i njihnin mirë të dyja familjet.

Latest Posts

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Grubi në Opinion komenton situatën në Kosovë dhe nevojën e kordinimit me SHBA

Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi thotë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është konsultuar me qeverinë maqedonase për zhvillimet në veri...

Mos i humbisni

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...