Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

Takimi Biden-Sunak, në fokus thellimi i bashkëpunimit ekonomik

Presidenti Joe Biden zhvilloi një takim me kryeministrin e Britanisë së Madhe Rishi Sunak, i cili ndodhet për një vizitë në Shtetet e...

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

E pabesueshme/ Izet Mexhiti flet per thyerje statutare te Ali Ahmetit

E pabesueshme por e vërtetë njeriu i cili në çdo veprim politik then dhe shkel me dy këmbë statusin e partisë sot ka folur për thyerje statutare nga Ali Ahmeti. Mexhiti I cili nën llogën e BDI-së flet kundër figurave eminent e të partisë e mbi të gjitha kundër kryetarit Ali Ahmeti sot I ka bërë përshtypje emërimi i koordinatorit të Çairit që sipas tij i pari i kësaj partie me këtë veprim ka thyer statutin e Bashkimit Demokratik Për Integrim. A thua vallë pse Mexhiti nuk e precizon se cilën rregull statutare e ka thyer kryetari Ahmeti?

Nēnkryetari i BDI-së, lzet Mexhiti ka komentuar pas vendimit të kryetarit Ali Ahmeti për emerimin e Bujar Osmanit si koordinator te BDI-sé pèr Çair, pērcjell TV21. Në një pěrgjigje pěr TV21, Mexhiti tha se ky vendim ēshtė jostatutar, sepse nuk ka kaluar nè organet e partisë.

‘Mirë është zotëri Ahmetin ta pyesni pěr kēto diferencime politike dhe tendencés për heshtjen e mendimit ndryshe! Sepse, ky është edhe një vendim jostatutar, qē nuk ka kaluar nè organet partiake”, tha Mexhiti per TV21.

Latest Posts

Takimi Biden-Sunak, në fokus thellimi i bashkëpunimit ekonomik

Presidenti Joe Biden zhvilloi një takim me kryeministrin e Britanisë së Madhe Rishi Sunak, i cili ndodhet për një vizitë në Shtetet e...

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

Mos i humbisni

Ja pse “International Hair Clinic’s” është numër një në Shqipëri e Kosovë për mbjelljen e flokëve

Nëse dikur njerëzit bashkë me flokët e tyre humbnin edhe një pjesë nga sharmi i tyre, e dukeshin më të moshuar, sot ka zgjidhje...

Grubi priti në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka pritur në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar me të cilët kanë diskutuar mbi rëndësinë e...

5 milionë denarë për dokumentacionin teknik për kanalizimin fekal, atmosferik dhe stacionin filtrues në komunën e Bogovinës

Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor dhe komuna e Bogovinës sot kanë nënshkruar marrëveshje për ndarjen e 5 milionë denarë për realizimin e...

Spanja regjistron pranverën më të nxehtë në histori

Pranvera e këtij viti ishte më e nxehta dhe dyta më thatë në Spanjë, që kur ky shtet ka nisur të regjistrojë temperaturat më...