Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Zyrtarët ukrainas njoftojnë për sulme ruse ndaj civilëve në Kherson

Një grua dhe dy fëmijë mbetën të vrarë në shtëpinë e tyre nga një predhë mortaje ruse në rajonin e Khersonit, në Ukrainë.

 

“Terroristët rusë vijojnë të vrasin civilë”, tha shefi i kabinetit të Presidencës ukrainase, pa dhënë më shumë detaje të tjera për sulmin.

 

Rajoni i Khersonit ishte vënë nën kontrollin e forcave ruse në fillimet e sulmit, por u lirua nga forcat e Kievit, nëntorin e shkuar. Që atëherë, sipas agjencisë së lajmeve Reuters, qyteti është goditur vazhdimisht nga pozicionet ruse nga bregu përballë i lumit Dnipro.

 

Instituti për Studimin e Luftës, në Shtetet e Bashkuara, tha së fundmi se forcat ruse vijojnë sulmet në qytetin e Bahkmutit dhe bënë sulme tokësore edhe në Donetsk.

 

Burimet ukrainase raportojnë se forcat ruse po synojnë të krijojnë kushtet për një valë sulmesh në jug të Ukrainës.

 

Ndërkohë, sipas të dhënave të përditësuara të Ministrisë së Mbrojtjes së Britanisë së Madhe, disa rezervistë rusë janë shprehur se armët e zjarrit dhe lopatat ishin mjetet e vetme me të cilat ishin dërguar në luftime.

 

Sipas ministrisë britanike, Rusisë po i mbarojnë municionet dhe trupave po u jepet më pak mbështetje nga artileria gjatë luftimeve./voa

Latest Posts

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Mos i humbisni

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...